Ryzen 5 1600 ile B450MA Pro Max AM4 uyumu

breakto

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. B450MA Pro Max AM4 anakart alacağım. Bu anakartta işlemci için sol üstte olan güç bağlantısı kaç pinli? İşlemci olarak da Ryzen 5 1600. işlemci ekstra güç pini olarak belirtilen pin için nasıl bir sokete ihtiyacım olacak. Sorun çıkmasını istemiyorum. Parçalar gelince eksiksiz olsun istiyorum. Hazında olan PSU'da anakartın sol üstünde 4 pinlik yer var ve PSU'den gelen kabloyu oraya takıyorum. Hazırda sistemin var. 0 baştan sistem yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
S2H diye belirtilen ifade ne anlama geliyor?
MSI A520 hakkında bilgisi olan var mı?
Burada B450M S2H var. Yalnız V2 yazmıyor. Ne diyorsunuz?

V2 olmasına gerek yok VRAM soğutmalı bir model bu fiyatlarda başka yok.

VRAM soğutma olması bana ne avantaj sağlar. Herkes B450 S2H al diyor. OC içinde mantıklı diyorlar. Bir bildikleri vardır fakat ben merak ediyorum. Bu S2H ve V2 ifadeleri ne anlama geliyor? VRAM soğutmalı olması ne işe yarıyor? VRAM ekran kartı belleği mi?

VRAM soğutma olması bana ne avantaj sağlar. Herkes B450 S2H al diyor. OC içinde mantıklı diyorlar. Bir bildikleri vardır fakat ben merak ediyorum. Bu S2H ve V2 ifadeleri ne anlama geliyor? VRAM soğutmalı olması ne işe yarıyor? VRAM ekran kartı belleği mi?

MOSFET soğutucu anakart üzerinde işlemcinin VRAM'lerini soğutur işlemciye güç sağlayan şeyler VRM'lerdir ve VRM'ler yük altında ısınır, MOSFET soğutucu da bu şeyleri soğutur, bu sayede de daha soğuk çalışır ve daha rahat çalışır, daha iyi güç iletimi yapar.

Yorumunuz için çok teşekkürler.
Anladım MSI B450ma Pro Max yerine Gigabyte B450M S2H alacağım. İşlemci güç pin girişi 8 pin mi 4 Pi mi? Bendeki PSU 4 pinli.

Geri
Yukarı