Ryzen 5 1600 Sisteme GTX 970 Takılır mı?

sevgiicin

Hectopat
Sistemime göz atabilir misiniz, teşekkürler.
  • Anakart ASUS AMD PRIME B350M-A B350
  • RAM Corsair Vengeance LED 16GB (2x8GB) DDR4 3000Mhz CL15
  • Ryzen 5 1600
  • Evga GTX 970
240*2 SSD Raid 0 sorun çıkarır mı ?
GTX 970 uyumsuzluk yaratır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olmaz da uzun süreli bir kullanım için mi yoksa idarelik bir ekran kartı mı bakıyorsunuz?

Sorun olmaz da uzun süreli bir kullanım için mi yoksa idarelik bir ekran kartı mı bakıyorsunuz?

selam 2600 yeni nesil olanı aldım :)

970 gtx zaten vardı ve fazlasıyla memnunum merak ettiğim bişey var insanlar neden 1070 gibi kartları alıyor

ben en son cıkan oyunları en yüksek çözünürlükte ve ultra da en ufak kayıpsız ve hızlı oynuyorum hemde işlemcim şuan phenom 2 11 yıl önceki teknoloji.

sadece merak ettim şuan dünyanın en iyi ekran kartını alırsam örneğin far cry 5 bana + ne katacak 100 milyarlık ekran kartı alsam mesela? çok merak ediyorumda

Phenom yeterliyken niye 2600 işlemci aldıysan aynı sebepten ekran kartı alınıyor.

ben işlemci alırken bekleme süresini %110 kadar düşürcem baktığım terstlerde.
2.olarak güç tüketimini %40 oranında düşürüyorum
3.olarak daha hızlı bir işlemci olduğu için genel kullanımda da daha hızlı işler yapabiliyorum ve + olarak bu oyunlara bile yansıyor.

Yukarıdakilerin herhangi biri veya herhangi birşey,100 milyarlık ekran kartı ile gtx 970 karşılaştırısak ve far cry 5 oynadığımızı düşünürsek bize kattığı birşey varmı
bilmediğimden soruroyurmda

ben işlemci alırken bekleme süresini %110 kadar düşürcem baktığım terstlerde.
2.olarak güç tüketimini %40 oranında düşürüyorum
3.olarak daha hızlı bir işlemci olduğu için genel kullanımda da daha hızlı işler yapabiliyorum ve + olarak bu oyunlara bile yansıyor.

Yukarıdakilerin herhangi biri veya herhangi birşey,100 milyarlık ekran kartı ile gtx 970 karşılaştırısak ve far cry 5 oynadığımızı düşünürsek bize kattığı birşey varmı
bilmediğimden soruroyurmda
100 Milyarlık ekran kartını (ki yok böyle bir kart) alan insan onu FarCry 5 için kullanmayacak zaten. Bilimsel araştırmalar veya farklı amaçlarla toplanan bilgisayarlarda bu tür ekran kartları kullanılır.

100 Milyarlık ekran kartını (ki yok böyle bir kart) alan insan onu FarCry 5 için kullanmayacak zaten. Bilimsel araştırmalar veya farklı amaçlarla toplanan bilgisayarlarda bu tür ekran kartları kullanılır.

buradaki ironi yi anlatamadım sanırım peki 100 bin tl olmasın 10 bin tl olsun.:)

şuan oyuncuların aldığı en iyi kart ile 970 arasında nasıl bir fark olcak farc cry 6 oynarken onu anlamak istiyordum

1080P monitörün güncel amiral kartları gtx 1060 ve rx 580 dir. Gtx 970 bu ekran kartlarının bir tık altıdır sadece. Elinizde ki kart günümüz oyunlarını en kötü high - very high de oynatır ki ultra da oynatacağı oyun çok. Ekran kartının performansından öte kronik sorunu olan 3.5 GB olayı yüzünden vram sıkıntısı baş gösterebilir. O yüzden ekran kartının daha üst modelini seçmek mantıklı harekettir.

1080P monitörün güncel amiral kartları gtx 1060 ve rx 580 dir. Gtx 970 bu ekran kartlarının bir tık altıdır sadece. Elinizde ki kart günümüz oyunlarını en kötü high - very high de oynatır ki ultra da oynatacağı oyun çok. Ekran kartının performansından öte kronik sorunu olan 3.5 GB olayı yüzünden vram sıkıntısı baş gösterebilir. O yüzden ekran kartının daha üst modelini seçmek mantıklı harekettir.
çok teşekkür ederim aydınladım sayenizde

Geri
Yukarı