Ryzen 5 1600 sisteme yükseltme önerisi

Bence anakart kalabilir. Birkaç sene sonra DDR5'ler iyice yaygınlaşır, o zaman tümden değişmek daha mantıklı. OC yapmayacaksanız zaten performansı etkilemez anakart. OC'de de soğutucu gerekir, ekstra masraf. Alabileceğiniz en iyi AM4 işlemciyi alın bence. Gidebileceği yere kadar götürsün.

Merhaba.

Sistemimi upgrade edeceğim fakat danışmak istediğim konular var.

Kullandığım anakart: ASUS A320M-F
İşlemci: Ryzen 5 1600

Ryzen 5500 alacağım fakat anakartım overclock desteklemiyor hatta şu anki kullandığım işlemcinin bile Turbo frekanslarını sağlayamıyor,

Ben de işlemci alacağım için anakartı da değiştireyim diye düşündüm.
Sizlere sormak isterim anakartı değiştirmem sistemde performans açısından bana katkısı olur mu, işlemci değiştirmemin bana performans açısından katkısı olur mu? (Ryzen 1600 ve 5500 benchmark videosu bulamadım.)
Son olarak tavsiye edebileceğiniz F/P anakart var mı?
Bütçe nedir?

Anladım teşekkür ederim :)

Arkadaşlar ben şimdi anakartı 550 serisi alsam bile ekran kartım PCI 3.0 fakat işlemcimi 3600X alsam yine bir katkısı olur mu? Aslında asıl soru şu PCI dediğimiz özellik sadece ekran kartı için geçerli değil mi? Değilse çok fazla katkısı olur mu? Ekran Kartım : Asus Dual RX580 8GB

Yardımcı olabilir misiniz acaba?
Anladım teşekkür ederim :)

Arkadaşlar ben şimdi anakartı 550 serisi alsam bile ekran kartım PCI 3.0 fakat işlemcimi 3600X alsam yine bir katkısı olur mu? Aslında asıl soru şu PCI dediğimiz özellik sadece ekran kartı için geçerli değil mi? Değilse çok fazla katkısı olur mu? Ekran Kartım : Asus Dual RX580 8GB

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı