Ryzen 5 1600'den 3600'e yükseltme

fantasturk

Centipat
Öncelikle iyi forumlar.

Hali hazırda Ryzen 5 1600 8 GB 3000MHz RAM ve GTX1070 Ti ekran kartı sahibiyim. Sistemimi Ryzen 5 3600 16 GB 3000MHz RAM ve ekran kartım aynı kalacak şekilde güncellemek istiyorum. Yaptığım bazı araştırmalar sonucu bottleneck calculator yardımı ile kullandığım sistemin darboğaz oranı %5.66, güncellemek istediğim sistemin darboğaz oranını %28.12 buldum ve işlemci ekran kartına göre çok güçlü uyarısını aldım.

Bu bağlamda korkmam gerekir mi? Benim anladığım işlemci elini kolunu sallaya sallaya ekran kartını %99 yükte çalıştıracak üstüne daha işlem yapma gücü bile kalacak. Konu hakkında detaylı bilgim olmadığı için daha tecrübeli arkadaşlara sorma ihtiyacı duydum. Sistemi yükseltme sebebim daha güncel platforma geçmek ve ileride yapacağım güncellemelere zemin hazırlamak. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bağlamda korkmanızı gerektirecek bir şey yok. İşlemcinin iyi olması sizin için iyi bir durum ilerde yapacağınız bir ekran kartı yükseltmesinde de işinize yarayacaktır.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı