Ryzen 5 2400G ani sıcaklık yükselişi

Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Yok.
Ben önceden bu işlemciyle ilgili 2-3 konu açıp şikayetlerimi dile getirmiştim. Şikayetlerimden biri de sıcaklık sorunuydu. Fakat o zaman ekran kartı yokken sorun oluyordu. Geçen gün Amazon.com'dan RX 580 aldım. İşlemcideki dahili grafik birimini kapattım. Sıcaklık düşmesini beklerken hiç bir değişiklik fark etmedim. Ve içinde dahili grafik birimi olmadan 40 derece civarlarında çalışıyor aynı zamanda ani sıcaklık artışı oluyor. Açıklamak gerekirse 42'den 40 dereceye düşerken bir anda 50 derece oluyor bu olay sürekli devam ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Son anakartın BIOS'u güncel.

Sistem Özellikleri:
  • Ryzen 5 2400G
  • Team Group Night Hawk 16G 3000 Mhz RGB RAM
  • GIGABYTE AORUS RX580 4G
  • GIGABYTE AB350 GAMING 3

Yükte mi 50 derece oluyor? Yükte ise çok normal. Bu tür ani artışlar da yine çok normal. İşlemcinin çalışma prensibine aykırı bir durum yok.

Yükteyken 60-80 derece arası oluyor. Evet boştayken 40-50 derece arası 55 olduğu bile oluyor. Soğutma kule tipi 2 fanlı. Sizce yaz ayı boyunca kasanın yan kapağını açık tutmalımıyım ? Çünkü kasanın yanındaki tempered glass gerçekten çok sıcak oluyor.

Son düzenleme:
Yükteyken 60-80 derece arası oluyor. Evet boştayken 40-50 derece arası 55 olduğu bile oluyor. Soğutma kule tipi 2 fanlı. Sizce yaz ayı boyunca kasanın yan kapağını açık tutmalımıyım ? Çünkü kasanın yanındaki tempered glass gerçekten çok sıcak oluyor.
Oyun oynarken veya render falan yaparken açabilirsin sonra kapatırsın, malum misafir çocuğu gelir anakarta bi parmak atar Allah korusun [emoji16].

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı