Ryzen 5 2400G APU sistem toplama

williwonka

Decapat
Bütçem gayet kısıtlı olduğu için şöyle bir sistem topladım. Genel olarak MMORPG oyunlar oynadığım için bana yeterli göründü. Şunu ekle şunu çıkart gibi tavsiyeleriniz varsa veyahut şunlar birlikte iyi çalışmaz diye düşünüyorsanız lütfen yazın. Bu arada bütçem max 3000-3100 TL. Daha iyi bir sistem öneriniz var ise yazabilirsiniz.

İşlemci : Ryzen 5 2400G
Anakart : ASUS Prime B450M-K
RAM: Corsair 8 GB 2400 MHz DDR4
Kasa : Power boost unique G1030
HDD: 1 TB Seagate 7200 RPM hard disk
SSD: elimde 120 GB bir SSD olduğu için şu anlık almıyorum.
Power : Power boost 400 Watt

Benim topladığım sistem 2990 TL. Tutarında. Daha iyi seçenekler varsa öneriye açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Yurtdışından toplamak için zamanım yok zaten 3-4 aydır bilgisayarsızım artık sıkıntı olmaya başladı :) ram i 3000 mhz seçicem. Kasayı sadece görünüş olarak ışıklı mışıklı olduğu için seçmiştim :) aynı fiyat çerçevesinde daha iyi bir ışıklı mışıklı kasa önerisi var mı Türkiye içinde stoğu olup alabileceğim türden.

Yurtdışından toplamak için zamanım yok zaten 3-4 aydır bilgisayarsızım artık sıkıntı olmaya başladı :) RAM i 3000 MHZ seçeceğim. Kasayı sadece görünüş olarak ışıklı mışıklı olduğu için seçmiştim :) Aynı fiyat çerçevesinde daha iyi bir ışıklı mışıklı kasa önerisi var mı Türkiye içinde stoğu olup alabileceğim türden.
O zaman Nanokatalog olmaz diyorsunuz, RAM HDD ve Anakart Nanokatalogtandı buradan alın o zaman.

Anakart: MSI B450M PRO-M2 AMD B450 AM4 DDR4 3466MHz(OC) Soket AM4 Fiyatı
HDD: WD Blue 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb 3,5" Sabit Disk (WD10EZEX) Fiyatı
RAM: G.Skill 8GB Aegis 3000mhz CL16 DDR4 Ram (F4-3000C16S-8GISB)

Başka ışıqlı mışıqlı sağlam kasa bulabileceğinizi sanmıyorum ucuz ama diğer arkadaşlar bulabilir.

Hocam bende benzer sistem topluyorum 2x8 3200mhz ram kullanicam çünkü 2gb sini gpu ya ayıracak bazı rivayetlere gore 2400g için 4gb ayırması için güncelleme gelicek diyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı