Ryzen 5 2400G sisteme ekran kartı sürücüsü kurulamıyor

Carput3r

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
Vega 11
İşlemci
Ryzen 5 2400G
Dün akşam başka bir konu daha açmıştım ve format, DDU dahil her şeyi denedim. Problem şu ki ben ekran kartı sürücüsünü yükleyince bilgisayarın çalışmasına rağmen ekran gidiyor ardından monitör kendisini uyku moduna alıyor ama güvenli modda ve ekran kartı sürücüsü yüklenene kadar normal modda sıkıntısız ekran geliyor ve rahatça kullanabiliyorum. 2021 sonu yayınlanmış sürücüye kadar bulup en eski tarihlisini bile denedim ama yine de problemi çözemedim. Hala sürücüyü yüklediğim zaman ekran gidiyor günlerdir bununla uğraşıyorum bunun başka bir çözümü falan yok mu?

Merhaba. Sistem özelliklerini paylaşabilir misiniz? Kendiniz topladığınız bir bilgisayar mı? Sorunla ilk ne zaman karşılaştınız?

Ben kendim seneler önce toplamıştım ve problemsiz kullanıyordum. 31 Temmuz gecesi normal bir şekilde kullandım ve akşam bilgisayarı kapattım ertesi gün tekrar kullanmak için bilgisayarı açtım ve ekran gelmedi sonra internette ne bulduysam denedim yine de eski haline getiremedim.
Sistem özellikleri:
RAM Gskill RipjawsV DDR4 3000MHz CL16
HDD modeli WD Blue 1 TB
Ekran kartı Vega11
Anakart AB350 Gaming3
İşlemci Ryzen5 2400G

Yüklediğiniz sürücünün linkini atar mısınız?
Normalde Windows otomatik yüklüyor diye biliyorum.

Windows kendisi kurunca da aynı problem ile karşılaşıyorum.

Ben kendim seneler önce toplamıştım ve problemsiz kullanıyordum. 31 Temmuz gecesi normal bir şekilde kullandım ve akşam bilgisayarı kapattım ertesi gün tekrar kullanmak için bilgisayarı açtım ve ekran gelmedi sonra internette ne bulduysam denedim yine de eski haline getiremedim.
Sistem özellikleri:
RAM G.Skill Ripjaws V DDR4 3000MHz CL16
HDD modeli WD Blue 1 TB
Ekran kartı Vega11
Anakart AB350 Gaming3
İşlemci Ryzen 5 2400G

O zaman sorun sürücüde değildir başka birşeydedir. Windows'un güncellemelerini kaldırmayı deneyebilirsiniz.(31 Temmuz'daki haline)

Sistem özellikleri:
RAM G.Skill Ripjaws V DDR4 3000MHz CL16.
HDD modeli WD Blue 1 TB.
Ekran kartı Vega11.
Anakart AB350 Gaming3.
İşlemci Ryzen 5 2400G.

Bu linkteki eski sürücülerden önce de aşağıdaki linkte bulunana güncel sürücüleri de denedim.

O zaman sorun sürücüde değildir başka birşeydedir. Windows'un güncellemelerini kaldırmayı deneyebilirsiniz.(31 Temmuz'daki haline)

Format atmadan önce sistem geri yükleme noktasından onu da denedim ama sorun düzelmediği için format attım.

BIOS versiyonunuz nedir? Sorunla ilk ne zaman karşılaştınız?

BIOS sürümüm F31. Bu hafta başı problem ile karşılaştım.

BIOS versiyonunuz çok eski. Üzerine birsürü güncelleme almış. Yonga seti ve APU sürücülerinizin de eski olduğunu sanıyorum. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygular mısınız?

BIOS
İlk önce F40 versiyonuna güncelleyin.

Sonrasında F41 versiyonuna güncelleyin:

YONGA SETİ
BIOS güncellemelerinden sonra yonga seti sürücüsünü güncelleyin.

Sonrasında şu linkten APU sürücünüzü güncelleyin:

EKRAN KARTI
Yonga setini güncelledikten sonra aşağıdaki linkten ekran kartınızı güncelleyin.

Hepsini tamamlayınca tekrar konuşalım.

BIOS versiyonunuz çok eski. Üzerine bir sürü güncelleme almış. Yonga seti ve APU sürücülerinizin de eski olduğunu sanıyorum. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygular mısınız?

BIOS
İlk önce F40 versiyonuna güncelleyin.

Sonrasında F41 versiyonuna güncelleyin:

yonga seti
BIOS güncellemelerinden sonra yonga seti sürücüsünü güncelleyin.

Sonrasında şu linkten APU sürücünüzü güncelleyin:

ekran kartı
Yonga setini güncelledikten sonra aşağıdaki linkten ekran kartınızı güncelleyin.

Hepsini tamamlayınca tekrar konuşalım.

Chipset sürücülerini kurarken ilki hata verdi sonra ikinciyi denemeye karar verdim. O da PC'yi yeniden başlatınca yine aynı hatayı verdi ekran açılmadı. Kendim tekrar başlatınca mavi ekran verdi kendi kendine kapanıp tekrar açıldı ve ekran yine yoktu sonra ekran yokken kendi kendine tekrar kapandı. Sonra BIOS'a girdim BIOS resetlendi yazıyordu sonra güvenli modda açabildim. Ama hala sorun devam ediyor.

Ben şu an Windows 10 Home kullanıyorum sanırım bu versiyonda güncellemeleri tamamen kapatmanın bir yolu yok. Öyle olunca da normal modda kullanırken internet olmasa bile kendisi sürücüyü kuruyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı