Ryzen 5 2400G ve Sapphire RX 580 Nitro Performansı

aesirkis

Hectopat
Daha fazla  
Uzun ilk çıktığı hafta topladığım R5 2400g sistemime bitmek bilmeyen hatalar yüzünden ekran kartı almaya karar verdim.

Bir arkadaşımda Sapphire RX 580 Nitro+ 4 GB(sıfır) modeli var, 1000 TL'ye elden taksit ile alacağım fiyat uygun gibi geldi.

1080p oyunlarda vs. problem yaşar mıyım ? VRAM miktarının 4 GB olması tedirgin etti beni biraz.
Sistemim şu şekilde ;

AMD Ryzen 5 2400G
Asus PRIME B350M-K
GSKILL 8x2 F4-3000C15S-8GVRB RAM
HI-LEVEL 240GB SATA3 550-530 HLV-M2SSD2280/240G M2SATA SSD
FSP 550 W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı gayet uygun fiyatta fakat ne gibi problem yaşıyorsun şu anki sisteminde? 4GB VRAM bazı oyunlarda yetmeyecektir. Ayarları bir tık kısıp düzeltebilirsin. Çok önemli bir sorun değil bu.

Ekran kartı gayet uygun fiyatta fakat ne gibi problem yaşıyorsun şu anki sisteminde? 4GB VRAM bazı oyunlarda yetmeyecektir. Ayarları bir tık kısıp düzeltebilirsin. Çok önemli bir sorun değil bu.
Yaşadığım sorun şu şekilde 3000 mhz ramlerimi 2133 de calıştırabiliyorum aksi taktirde oyunda mavi ekran yiyorum.
Yada youtube dan video izlerken bilgisayar kitleniyor reset atarak düzeltebiliyorum ancak.
Bu tarz hatalar alan bir çok kişi var çözüm bulamadım ne yazık ki.

Yaşadığım sorun şu şekilde 3000 mhz ramlerimi 2133 de calıştırabiliyorum aksi taktirde oyunda mavi ekran yiyorum.
Yada youtube dan video izlerken bilgisayar kitleniyor reset atarak düzeltebiliyorum ancak.
Bu tarz hatalar alan bir çok kişi var çözüm bulamadım ne yazık ki.

bios güncelledinmi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı