Ryzen 5 2600 91 derece

Elmas aykut

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi bayramlar öncelikle. Arkadaşım Roblox oynarken işlemci aşırı ısındığı için uyarı almış. Programlarla ölçtü ve NFS Payback oynarken işlemci 91 dereceye çıktı.
Ben çok macun sürmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Ama sizinde görüşünüzü almak istedim.
İşlemci: Ryzen 5 2600.

Arkadaşlar iyi bayramlar öncelikle. Arkadaşım Roblox oynarken işlemci aşırı ısındığı için uyarı almış. Programlarla ölçtü ve NFS Payback oynarken işlemci 91 dereceye çıktı.
Ben çok macun sürmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Ama sizinde görüşünüzü almak istedim.
roblox nasıl bir oyun bilmiyorum ama fps kısıtlaması yaparsa sorunu çözülebilir bazen oluyor böyle oyunlarda vs.

Kullanılan macun, soğutma ve kasa modeli nedir?

Benim de stok fan kullanırken böyle bir sorunum vardı. MSI CoreLiquid 240R aldım. Şuan 40 dereceyi geçmiyor hocam. Bütçe varsa soğutucuyu değiştirin.

Çok büyük ihtimalle montajı olması gerektiği gibi yapılmamıştır. Bu kontrol edilirken düzgün bir macun işlemi yapılarak bu soru da ortadan kalkabilir.

Benim de stok fan kullanırken böyle bir sorunum vardı. MSI CoreLiquid 240R aldım. Şuan 40 dereceyi geçmiyor hocam. Bütçe varsa soğutucuyu değiştirin.
r5 2600 için sıvı soğutma bence gereksiz masraf güzel kaliteli bir işlemci soğutucusu kafi benim fikrim tabi.Adamın o kadar bütçesi olsa 2600 almazdı zaten.

Geri
Yukarı