Başarılı Kurulum Ryzen 5 2600 | B450M S2H | RX 570 | macOS Catalina 10.15.4

Merhaba iyi günler. Başarılı kurulum yapmış durumdayım sistem bileşenleri altta mevcuttur. Sıfır hata ile kurulum aşamasını bitirdim. Kurulum aşamalarını @@tristessehivernale çok güzel anlatmış ellerine sağlık. Link aşağıda. Kurulum sonrası 4 farklı durum ile karşılaştım. İlki USB'siz Boot etmeydi. Çözümü aşağıda link olarak bulunuyor. İkincisi internetti. En başta internet vardı ancak sonradan gitti anlamadığım bir şekilde. Ben de birazcık internet ayarlarıyla oynadım, düzeldi. Üçüncü olarak, sistem nedense kasıyordu ve yavaştı. USB'siz Boot etmeye başlayınca o da kendi kendine düzeldi. Son olarak Discord'da bir hata ile karşılaştım. Nedense ses kanalına bağlanınca uygulama kafayı yiyip kapanıyor. Çözüm olarak tarayıcıdan sıkıntısız bir şekilde her fonksiyonuyla kullanabiliyorum. Şu anda sistemde sıkıntısız bir şekilde 3D modelleme yapabiliyorum ve standart diğer tüm her şey sıkıntısız çalışıyor. Başka programlar ve özellikler denedikçe konuyu güncelleyeceğim.

Kullandığım imaj: OpenCore macOS Catalina 10.15.4 AMD Ryzen İmajı - Technopat Sosyal
Kurulum rehberi: Ryzen 5 3600, RX 580 | OpenCore Catalina 10.15.4 - Technopat Sosyal

Ryzen 5 2600 - Gigabyte B450M S2H - Corsair Vengeance 8GB 3000 MHz - Sapphire RX 570 4GB Nitro+ - James Donkey 256GB m2 SSD - 500GB Samsung HDD 3.5'' - Stok AMD Stealth Soğutucu - Aerocool Cylon Mini - Aerocool Cylon 500W 80+ - LG Flatron M2794DP

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle tebrik ederim başarılı kurulum için. Ses kartını tanıtsam da mikrofon olayını çözemedim. Aynı anakart, R5 2600 ve ASUS RX570 sahibiyim. Mikrofonu taktığımı anlıyor ancak ses vermiyor. Siz nasıl çözdünüz ses olayını? Teşekkürler.

Öncelikle tebrik ederim başarılı kurulum için. Ses kartını tanıtsam da mikrofon olayını çözemedim. Aynı anakart, R5 2600 ve ASUS RX570 sahibiyim. Mikrofonu taktığımı anlıyor ancak ses vermiyor. Siz nasıl çözdünüz ses olayını? Teşekkürler.

Açıkçası ses olayı kendi kendine halloldu. Sistem kurulduğunda tek sıkıntı ethernet idi. USB kulaklık kullanıyorum bu arada. Ayrıca Discord'taki hatayı da çözdüm. Advanced voice activity seçeneğini kapatınca Discord düzeliyor. Ancak şimdi de yayın yapamıyorum veya yayına katılamıyorum Discord'da.

Sizdeki hata durumu kadı kızında da olur :) çok ilginç aynı anakart ve aynı imaj dosyasına rağmen böyle bir durumun olması... EFI klasörünü paylaşma şansınız var mı? Zaten halihazırda USB dosyamdaki EFI çalışıyorken disktekini değiştirerek deneyeyim sizdeki klasörle.
Şimdiden teşekkür ederim.

Sizdeki hata durumu kadı kızında da olur :) çok ilginç aynı anakart ve aynı imaj dosyasına rağmen böyle bir durumun olması... EFI klasörünü paylaşma şansınız var mı? Zaten halihazırda USB dosyamdaki EFI çalışıyorken disktekini değiştirerek deneyeyim sizdeki klasörle.
Şimdiden teşekkür ederim.
EFI Buraya bıraktım EFI'nin içindekileri. Umarım sorunun çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı