Ryzen 5 2600 için anakart tavsiyesi

Doğru onu bilmiyordum. X470 anakart daha uygun olur bence. Tabii kaliteli bir B450 ile yaklaşık aynı seviyede olur ama SSD slotu olarak avantajı var ama hız olarak 3.0 var.

Açıkçası işlemci daha alınmasıyla bence alınmadan direk 3000 serisine baksın arkadaş. Veya işlemcisini satsın üstüne ekleyip 3600X veya 3600 baksın bence.

Ayrıca X470 bile olsa 4.0 için B550 anakart alınması daha hayırlı olur diye düşünüyorum.
Piyasada X470 çipsetli anakart yok gibi bir şey.

AMD gelecek nesilde komple soket değiştireceği için B550 almak da çok mantıklı olmaz. O yüzden tavsiyem:
Bütçe yetmezse:

Piyasada X470 çipsetli anakart yok gibi bir şey.

AMD gelecek nesilde komple soket değiştireceği için B550 almak da çok mantıklı olmaz. O yüzden tavsiyem:
Bütçe yetmezse:

Bende açıkçası şu an için AM4 alınmaması gerektiğini düşünüyorum ama açıkçası gördüğüm haberler üzerine AM4 anakarta yeni işlemciler çıkarmayı düşünüyor olabilirler. Yani ben öyle düşünüyorum. Açıkçası Intel yerine AMD her zaman benim için daha iyidir. i5 11400F aldım soket elimde kurudu resmen.

B550 çipsetli bir anakartta Ryzen 2600 kullanamazsınız.
Anakartın sitesinden kontrol edebilirsiniz.
Gelecekte de kullanmak istiyorsanız X570 ve güçlü bir B450 çipsetli anakart bakın derim.
Neden kullanamam? HB'da B550 olan herhangi bir kartın satıcılarına sordum R5 2600 ile uyumlumu diye bana uyumlu dediler.

Evet dediğimi gibi ASUS ex 320 Gaming yine indirimde bakalım yine 298.99 mu?
3-4 Haftadır görüyoruz cumaları ne stokmuş be ama.

Milletin dediğine inanmayın. Anakartın üreticisi uymuyor demiş. Ryzen 2600 işlemci A320, B350, B450, X570 çipsetli anakartlara uyumludur.

MSI B550A Pro anakartta hani BIOS sürümü ile hangi işlemciyi kullanabileceğiniz burada yazıyor:

Milletin dediğine inanmayın. Anakartın üreticisi uymuyor demiş. Ryzen 2600 işlemci A320, B350, B450, X570 çipsetli anakartlara uyumludur.

MSI B550A Pro anakartta hani BIOS sürümü ile hangi işlemciyi kullanabileceğiniz burada yazıyor:
O zaman sizce ne yapmalıyım? Am5 imi beklemeli miyim? Yoksa b450 mi almalıyım? Benim anakart almak için acelem yok bekleyebilirim. Ben normalde belli süre aralıklarla ekran kartı, islemci, anakart alacaktım kararsız kaldım sorduğumda ilk anakart tavsiye ettiler ama am5 çıkacaksa ilk ekran kartı da alabilirim sizce ne yapsam?

@Halit G. Yeni Ryzen işlemcileri beklemektense ben attığım X570-P anakartı alırdım. Çünkü bekledikçe her şeyin fiyatı da artıyor.
Ryzen 2600 kötü bir işlemci değil. Bende de aynı işlemci var. Çok sıkıştırırsa ileride 5000 serisi bir işlemci alırım.

Geri
Yukarı