Ryzen 5 2600 için anakart tavsiyesi

must82

Kilopat
Başlıkta adı geçen işlemci için anakart araştırıyorum. Birkaç kriter belirledim onları sizinle paylaşacağım.

1. Bluetooth
2. Wi-fi
3. Atx
4. M.2

Bu üçünün yer aldığı anakart ve uyumlu RAM kiti arıyorum. burada kafama takılan x470 chipset ile B350 chipset. hangisi tercih edilmeli?

Ayrıca ekran kartı+ PSU + kasa+ monitör+ SSD + HDD + mevcut. Anakartı belirleyebilirsem RAM'i de tercih edebileceğim. O/C olayını pek bilmiyorum ama anakart desteklerse RAM'lerin uyumlu olmasını isterim.
(Maximum limit anakart+RAM+ işlemci için 3.000₺.)
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı şu an için evde atıl vaziyette duran r6870 var. onu takıp kullanmayı düşünüyorum yada on board ekran kartı ile idare edeceğim. Oyun tabiki oynanacak fakat her türlü işe yarasın diye hem oyun hem de çizim bilgisayarı gibi düşünüyordum.

Wifi + Bluetooth gibi özellikli anakartlar gerçekten çok pahalı ya harici olarak USB adaptör yada dahili Pci express Wifi adaptör alabilirsiniz. Bunu Aliexpress gibi yerden alabilirsiniz bekliyebilirseniz.
Anakart olarak B450 serisi alınabilir. Bu da alınabilir.
MSI B450 Gaming Plus AMD B450 3466MHz DDR4 Soket AM4 ATX Fiyatı

Son düzenleme:
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Kablosuz bağlantıların derli toplu olmasını istediğim için böyle bir anakart olmasını istiyorum. Bu bağlamda Anakart şu olamaz mı? chipset b350 çok mu eski? başımı ağrıtır mı? Bir de Ram seçerken 3000 mhz den aşağı almamalıyım gibi bir kriter koymalı mıyım?

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Kablosuz bağlantıların derli toplu olmasını istediğim için böyle bir anakart olmasını istiyorum. Bu bağlamda Anakart şu olamaz mı? chipset b350 çok mu eski? başımı ağrıtır mı? Bir de Ram seçerken 3000 mhz den aşağı almamalıyım gibi bir kriter koymalı mıyım?
Wifi + Bluetooth gibi özellikli anakartlar gerçekten çok pahalı ya harici olarak USB adaptör yada dahili Pci express Wifi adaptör alabilirsiniz. Bunu Aliexpress gibi yerden alabilirsiniz bekliyebilirseniz.
Anakart olarak B450 serisi alınabilir. Bu da alınabilir.
MSI B450 Gaming Plus AMD B450 3466MHz DDR4 Soket AM4 ATX Fiyatı

Bunda da Wifi yok. Wifi için almayı düşündüyseniz almayın derim. Onun dışında bunu alabilirsiniz ancak BİOS güncellemesi gerekiyor yeni nesil işlemci ile kullanabilmek için.

Bunda da Wifi yok. Wifi için almayı düşündüyseniz almayın derim. Onun dışında bunu alabilirsiniz ancak BİOS güncellemesi gerekiyor yeni nesil işlemci ile kullanabilmek için.
Asus B450-F Strix bu anakartı kulanıyorum aynı işlemci ile akıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı