Ryzen 5 2600 için soğutucu önerisi

kwiatmix

Hectopat
Arkadaşlar stock fan ile boşta 42-43 yükte 65-75 derece arası geziyor.Bütçem 200-400 arasında.
Aklımda Dark Freezer X124 var önerilerinizi bekliyorum.PSU soğutucu alırsam yeter mi?
İşlemcim:Ryzen 5 2600
Anakart:MSI B450m Pro-VDH Plus
Ram:2*8 corsair vengeance 3000mhz
Ekran kartı:rx 590 nitro+ se
Harddisk:Seagate Barracuda 3.5" 1TB
SSD:Gigabyte SSD 240 GB
PSU:Cooler Master MasterWatt Lite 500w 80+

Son düzenleme:
Yükte mi 45-47 yoksa boşta mı?
Termal macunu yenilememe gerek yok diye düşünüyorum çünkü sistem daha 1 aylık.
Boşta 45 derece olduğunu farkettim. En son korktuğumdan soğutucuyu (vidaları) tam sıkmamışım. Sizin konuyu görünce vidaları biraz daha sıktım ve 50 dereceden 45'lere düştü (1500 RPM'de.). Teşekkürler :p
Onun dışında yükte 45 derece olan işlemci yoktur stok fanda hocam. Ama ben de yanlış kurmuşum cümleyi, oyun başlıyordu demekki :p
PUBG ultrada 45 dakika oynadım. HWİnfo maksimum 71,5 derece gibi bir şey gösterdi. Ortalama da 63 derece yazıyordu. Ben de ortalama 65 gördüm, arada baktım. Fena değil sıcaklık. Şimdilik ben soğutucu almayı düşünmüyorum. Elime fazla para geçerse bakarım.
Benim de yeni sistemim de, stok termal macunu kaliteli mi, o konuda tereddütlerim var. Çünkü bilgim yok.

Boşta 45 derece olduğunu farkettim. En son korktuğumdan soğutucuyu (vidaları) tam sıkmamışım. Sizin konuyu görünce vidaları biraz daha sıktım ve 50 dereceden 45'lere düştü (1500 RPM'de.). Teşekkürler :p
Onun dışında yükte 45 derece olan işlemci yoktur stok fanda hocam. Ama ben de yanlış kurmuşum cümleyi, oyun başlıyordu demekki :p
PUBG ultrada 45 dakika oynadım. HWİnfo maksimum 71,5 derece gibi bir şey gösterdi. Ortalama da 63 derece yazıyordu. Ben de ortalama 65 gördüm, arada baktım. Fena değil sıcaklık. Şimdilik ben soğutucu almayı düşünmüyorum. Elime fazla para geçerse bakarım.
Benim de yeni sistemim de, stok termal macunu kaliteli mi, o konuda tereddütlerim var. Çünkü bilgim yok.

Sıcaklıklar gayet iyi bence. İlk zamanlar benim derecelerde öyleydi. Bende Ryzen 2600X var. Yaz sıcaklarında boşta 50-55 derece yükte ise 80-85 derece arasında çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı