Ryzen 5 2600 için soğutucu önerisi

Bu ürünü tavsiye ederim. AliExpress'te satılan ve oldukça performanslı bir soğutucu. Dolar artmasına rağmen Türkiye'de fiyatı artmamış daha ucuza geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eksi olarak ısı boruları nikel ile kaplı değil, montaj kitini beğenmedim düşük profil soğutucu ile aynı montaj kitine sahip. Bu fiyatta böyle performanslı soğutucuda eksi olarak sayılmaz ama termal macunu kaliteli değil büyük şırıngalarda 1-2 dolara satılan termal macun koyulmuş onun yerine ayrıca termal macun alıp kullanırsanız çok iyi olacaktır.

Son düzenleme:
Şuan Bilişimport gibi sitelerde stok var. Tabi 1-2 hafta sonra yine bulunamaz hale gelebilir 😀
Yakın zamanda r7 2700lü bir sistem topladım workstation amaçlı. Yaklaşık 2 gün araştırdım ve bulamadım :). Sonrasında çok benzer performans veren Hyper 212 aldım. Fena değil aşırı oc dışında iş görüyor kendileri :)

Düşünmeden al derim. Çift kule ve daha fazla ısı borusu, Noctua kalitesini anlatmaya gerek yok.
Fanın kalitesine lafım yok fakat 900 liralık işlemciye 600 liralık soğutucu takmak saçma geliyor.

@55superx Arctic Duo geldi taktım. Boşta 55 65 arası gezen işlemci şuan 35 38 arası gidip geliyor. 4.0 Ghz stabil overclock yapabilir miyiz ? Yaparsam ne kadar faydası olur veya benden ne götürür ?

@55superx Arctic Duo geldi taktım. Boşta 55 65 arası gezen işlemci şuan 35 38 arası gidip geliyor. 4.0 Ghz stabil overclock yapabilir miyiz ? Yaparsam ne kadar faydası olur veya benden ne götürür ?
Ben kendi işlemcime 4.1GHz stabil OC yapmıştım ve stres testinde 65-70 decece civarında oluyordu ama 3.8GHz hıza göre 15 derece daha çok ısındığı için ve pek fark göremediğim için 3.8GHz kullanıyorum.

Geri
Yukarı