Ryzen 5 2600 ile stress test değerleri

ygzzz1425

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba değerli arkadaşlar. Ryzen 5 2600 alanlardan okuduğuma göre bazıları hantal çıkıyormuş. Yüksek voltaj istiyormuş yüksek hızlarda kullanmak için. İşlemciyi alalı 2 gün oldu daha. Sizlerle CPU-Z stress test sırasındaki sıcaklık ve MHz değerlerini paylaşacağım. OC yapmak istesem yapabilir miyim? Bu değerler normal mi yoksa hantal bir işlemcim mi var? Teşekkürler şimdiden.
Not: Stock fan mevcuttur.
Not2: İlk resim stress testinde 5 dk falan olmuştu sanırım ben kendi bitiyor sanıyordum o civar bir şey.
İkinci resim ise stress testini kapattıktan 15-20 saniye sonrası.

Dosya Ekleri

• cpu.png
    cpu.png
    173 KB · Görüntüleme: 220
  • cpu 2.png
    cpu 2.png
    160,8 KB · Görüntüleme: 202
Son düzenleyen: Moderatör:
Değerler normal. Stok fan ile O.C yapmanızı önermem.
Teşekkür ederim. Merak ettiğim buydu bir sorun var mı yok mu diye.
3.6 3.7'ye kadar stok fan ile OC yapabilirsiniz. Sonrası silikonun kalitesine bağlı. @Motionless IN White'ın dediği gibi stok fan ile fazla forlamayın.
Zaten OC işlemi yapmadım sadece yapacak olsam stok fan olmadan tabiki sıvı soğutma ile falan. Yapılabilir mi diye sormak istedim. Bağzıları dediğim gibi çok voltaj istiyor benim işlemci hantal falan yazmışlardı, benimki de öyle mi merak ettim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı