Ryzen 5 2600 kule tipi soğutucu önerisi

Daha fazla  
Evet başlıkta da dediğim gibi Ryzen 5 2600 için kule tipi soğutucu önerir misiniz? Boştayken bile 45 derecelerde geziyor yetmediğini düşünüyorum. Ana kartım ROG STRIX B450F GAMING kasam Cougar Cougar turret 700W 80+ Gaming USB 3.0 ATX mid Tower kasa. Bütçem çok kısıtlı olabildiğince ucuz olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1300RPM ile dönüyor denmekte, stock fan ise 2100 RPM ile dönüyor ama.
Önemli olan RPM değerinden çok fan boyutu. Bir de soğutma bloğu önemli. Stok fanlardaki 8-9CM küçük fanlar aynı havayı atabilmek için çok daha hızlı dönmeleri gerekiyor. O yüzden RPM değerleri genelde daha fazla olur. Atılan soğutucuda iki tane 12CM fan var. Fanları geçtim 6 bakır borulu büyük bir ısı bloğu var 😀

Bu soğutucu en iyisi demiyorum ama stok fanla kıyaslanacak bir soğutucu da asla değil.

Önemli olan RPM değerinden çok fan boyutu. Bir de soğutma bloğu önemli. Stok fanlardaki 8-9CM küçük fanlar aynı havayı atabilmek için çok daha hızlı dönmeleri gerekiyor. O yüzden RPM değerleri genelde daha fazla olur. Atılan soğutucuda iki tane 12CM fan var. Fanları geçtim 6 bakır borulu büyük bir ısı bloğu var 😀

Bu soğutucu en iyisi demiyorum ama stok fanla kıyaslanacak bir soğutucu da asla değil.

Başka önereceğiniz iyi bir soğutucu var mı peki ? 200-250 tl bandında ?

Geri
Yukarı