Ryzen 5 2600 ne zaman yükseltilmeli?

Yer
İstanbul/Ataşehir
Şu an halihazırda Ryzen 5 2600 kullanıyorum ve memnunum.
Fakat 5600X'in çok daha iyi bir işlemci olduğunu fark ettim ve acaba değiştirsem nasıl olur diye düşündüm.
Oyun olarak CS:GO ve ara sırada Euro Truck Simulator 2 multiplayer oynayan birisiyim. Oyun dışındada ağır bir işlem vs. yapmıyorum.
YouTube, Twitch veya film izliyorum genelde.
Ekran kartı olarak da AMD 570 kullanıyorum.
5600X aldığım vakit Windows veya oyundayken nasıl bir performans farkı oluşur? En merak ettiğim husus bu, şimdiden teşekkürler.
2600 bile fazlasıyla yeterli gelirken( benim için )
5600X almak mantıklı olur mu?
İleriye yatırım olarak iyi bir tercih mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fakat 5600X'in çok daha iyi bir işlemci olduğunu fark ettim ve acaba değiştirsem nasıl olur diye düşündüm.
Oyun olarak CS:GO ve ara sırada Euro Truck Simulator 2 multiplayer oynayan birisiyim. Oyun dışındada ağır bir işlem vs. yapmıyorum.
5600X aldığım vakit Windows veya oyundayken nasıl bir performans farkı oluşur? En merak ettiğim husus bu, şimdiden teşekkürler.
rx 570 ile kullanıyorsunuz sanırım. 1080P' de CS:GO'da sanırım 40~50 FPS arası bir fark olur ama GPU'da tam verim almanız için yükseltilmesi gerekli diye düşünüyorum.

RX 570 ile kullanıyorsunuz sanırım. 1080P'de CS:GO'da sanırım 40~50 FPS arası bir fark olur ama GPU'da tam verim almanız için yükseltilmesi gerekli diye düşünüyorum.

R5 2600 570'i tam anlamıyla zaten besliyor.
Daha iyilerini besleyebileceğini biliyorum, fakat değiştirmek ne kadar mantıklı olur diye açmak istedim konuyu.

R5 2600 Rx570 den fazlasını besleyebilir. Ekran kartını yükseltseniz daha iyi olur.

Ryzen 5000 serisinin kalan işlemcileri çıktığında ve ekran kartını yükseltmeyi düşündüğünde ikisini bir arada yapabilirsin. 5600X fiyat ve kullandığın ekran kartı açısından çok da şart bir yükseltme değil. Sene sonuna kadar takıl derim, yükseltince ikisini bir arada yaparsın.

R5 2600 570'i tam anlamıyla zaten besliyor.
Daha iyilerini besleyebileceğini biliyorum, fakat değiştirmek ne kadar mantıklı olur diye açmak istedim konuyu.
Eğer bütçeniz varsa ve almaya niyetliyseniz bence alın, çünkü 1-2 ay sonra stok geleceği veya piyasada bulunacağı belli değil. Ben oyun için sistem kurarken 5950xler pahalıydı. Sonra 7000TL'ye kadar düştü ve bitti. Şu an yana yakıla 5950x arıyorum stok yok. 5600x oyun içşn gayet iyi bir işlemci. İleriye dönük tavsiye ederim.

Bence böyle bir kaç yıl daha kullanın. Rahat götürür.
DDR5 standardına geçince artık sistemi baştan toplarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı