Ryzen 5 2600 PC Anlık Takılıyor

Kardeşim sen neden laf anlamak istemiyorsun? adam 2.nesil Ryzen işlemci kullanıyordu, belki sorun işlemciden kaynaklanıyordur diye söylenip durdu, gitti 3.nesil Ryzen bir sistem topladı hatta 3600X modelini aldı, yaşamış olduğu sorunları aynı şekilde yine devam ediyor. Ekran kartını değiştirdi yine aynı, RAM, değiştirdi yine aynı, adam kafayı yedi ben ömrüm de bu kadar para harcamamıştım diye Ryzen serilerine. Sana yalan borcummu var? azıcık da azıcık bir göz gezdirin şu Masaüstü Bilgisayarlar bölümüne, Overclock ve Soğutma bölümüne, en çok hangi tür konular açılıyor diye, tabi bakmaya cürret ederseniz :D
Geçenlerde sırf bu yüzden i5 9400f işlemciye geçeni gördüm. Sorunu düzelmemiş. Dediğim gibi yazılımsal sıkıntı olabilir. Oyun optimizasyonu ile alakalı bir durum olabilir. Disk kaynaklı bir sorun da olabilir.

Etrafta bu işlemciyle bu sorunları yaşayan görmedim sanırım bir tek senin çevrende mevcut.
Bende yasiyorim oyunda direk kitleniyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. Ekran kartı diye gönderdim ama geçen video açtım siyah beyaz oldu kitlendi anlamıyorum artık.
Bende yasiyorim oyunda direk kitleniyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. Ekran kartı diye gönderdim ama geçen video açtım siyah beyaz oldu kitlendi anlamıyorum artık.
Sorunu anlayanda yok wattman hatası alıyorum diye ekran kartıdır diye yolladim. Ama gene kirlenme olunca galiba işlemci son zamanlarda herkes yazmaya başladı.

Sorunu anlayanda yok wattman hatası alıyorum diye ekran kartıdır diye yolladim. Ama gene kirlenme olunca galiba işlemci son zamanlarda herkes yazmaya başladı.
Tamamen aynı sorunu yaşıyordum reset atmadan düzelmiyordu format atınca düzeldi bende. Bi deneyin isterseniz.

Sorun ne zaman ve nasıl çözüldü bilemiyorum ama donanıma dair hiçbir şeyi değiştirmemiş olmama rağmen bir yıldan fazla bir süredir bu sorunu yaşamıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı