Ryzen 5 2600 RAM desteği

Neyi gördün ya görmedin neyi duydun ya da duymadın bunlarla ilgilenmiyorum çözümünü söylüyorum. BIOS ayarlarını fabrika ayarlarına çevirip XMP profilini kapat, RAM frekansını yine BIOS'tan manuel olarak 3200'e çek. Basit.
Voltaj ve timing ayarları ne yapılmalı peki?Direk dram frequenci yi 3200 mhz e mi alim?Memory try it la falan mı?

Voltaj ve timing ayarları ne yapılmalı peki?Direk dram frequenci yi 3200 mhz e mi alim?Memory try it la falan mı?
Karmaşık düşünüyosun, basit düşün ve RAM frekansını 3200 MHz'e manuel olarak ayarla. Başka bir şey yapmana gerek yok. Arkaplanda dönen işleri anakart senin için hallediyor.

Karmaşık düşünüyosun, basit düşün ve RAM frekansını 3200 MHz'e manuel olarak ayarla. Başka bir şey yapmana gerek yok. Arkaplanda dönen işleri anakart senin için hallediyor.
Şu fotoğraf üzerinden ne yapmam gerektiğini gösterirseniz çok memnun olurum...İnternet üzerinden buldum fotoğrafı.Bios um aynı arayüz.
images (39).jpeg

Hocam xmp sorun yaratıyor anlaşılan.Peki dediğiniz şekilde yaptığımda timing ve voltaj değerini aynı xmp profildeki gibi mi ayarlıyor anakart?O zaman bu xmp hiç bir işe yaramıyor.
X.M.P kendine oluşturduğu voltaj ve timing ayarlarına göre hızını ayarlıyor. Sana bir zararı olmaz manuel seçmenin. İkisinde de aynı performansı verir.

Herhangi bir şikayetin yok ve kullandığın BIOS sürümünde önemli güvenlik açıkları yok ise upgrade ya da downgrade yapmak gereksiz. Ben işin fantezi kısmındayım tabi, o yüzden bazen custom BIOS bile kullanıyorum. İleri seviye kullanıcılar hariç kesinlikle önermiyorum. Zira en küçük voltaj hatasında mahalle ateşe verilebilir. Flashback ile bu versiyona düşürmende gereksiz de olsa bir sakınca yok, gayet sade ve kullanışlı bir arayüz.

Herhangi bir şikayetin yok ve kullandığın BIOS sürümünde önemli güvenlik açıkları yok ise upgrade ya da downgrade yapmak gereksiz. Ben işin fantezi kısmındayım tabi, o yüzden bazen custom BIOS bile kullanıyorum. İleri seviye kullanıcılar hariç kesinlikle önermiyorum. Zira en küçük voltaj hatasında mahalle ateşe verilebilir. Flashback ile bu versiyona düşürmende gereksiz de olsa bir sakınca yok, gayet sade ve kullanışlı bir arayüz.
Flashbackle dediğim sürüme düşürmek sakıncalı mı?Anakart açısından biosta çökme falan mazallah
Ama bir yandanda diyorum.Koskoca msi sıkıntı yapacak biosda getirmez

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı