Ryzen 5 2600 RX 580 8 GB oyunlarda anlık takılma sorunu

• Konuyu başlatan Rhino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 3B

Rhino

Hectopat
Arkadaşlar yaklaşık iki haftadır bir sorunla ugraşıyorum. Öncelikle sistemimi yazayım.

MSI B450 Tomahawk Anakart
MSI Armor RX 580 8GB
Ryzen 5 2600
HyperX 8 GBx2 3200 MHz RAM
500 GB SSD
High Power Simpicity 600W 85+

Bu sistemi yaklaşık bir ay once topladım. PUBG, CS:GO, The Witcher 3 gibi oyunlarda anlık takılma sorunu yaşıyorum. Ayrıca bu takılma yaşanırken çevredeki öğeler ve nesnelerin dokuları yeni yükleniyor. Yani bu nesnelerin ayrıntıları onlara yaklaşıca yükleniyor. Bu problemi yaşarken ekran kartı ve işlemci kullanımında herhangi bir azalma yaşanmıyor. Isı değerleri ise normal değerlerde görünüyor. Kendimce bu problemi halletmek için yapmadığım şey kalmadı. Kaç kere temiz format attım; temiz driver kurulumu yaptım hatırlamıyorum bile. Yetmedi BIOS'u sıfırlayıp bu saydıklarımı tekrar yaptım. Güç kaydağından da şüpheleniyorum. Fakat benim onu test edebilme imkanım yok galiba. Sistemin her bir parçasını farklı yerlerden aldığım için kasayı direkt olarak servise yollayamıyorum. Eğer herhangi bir parçasında sorun varsa onu tespit edip yollamalıyım.

Bu problemle daha önce karşılaşan ya da herhangi bir önerisi bulunan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı driveri güncel mi peki? Ayrıca ekran kartını sıfır mı aldınız? Yüksek performans modunda denediniz mi?

İşletim sistemin orijinal mi? RAM'leri test ettiniz mi? Arka planda çalışan uygulama var mı? İnternet değerleriniz de problem olabilir. Özellikle ping ve packet kayıplarına bakmak gerek. Ayrıca güç seçeneklerinden yüksek performans modunu kullanın. Ekran kartının en güncel sürücüsünü yükleyin. Tavsiyem yeni bir PSU ile denemeniz. Format sonrası ne gibi değişiklikler yapıyorsunuz? Yüklediğiniz programlar neler? Bunun altından her şey çıkabilir.

Ekran kartı driveri güncel mi peki? Ayrıca ekran kartını sıfır mı aldınız? Yüksek performans modunda denediniz mi?
Ekran kartı driverı güncel. Hatta son gelen güncellemenin sıkıntılı olduğu söylendiği için eskisine dönmeme rağmen sonuç değişmedi. Ekran kartım ve diğer tüm parçaları sıfır aldım. Güç seçeneklerindeki yüksek performans modunu denedim. Zaten bir iki haftadır bu probleme sahibim.

W10 güncel mi peki? Texture geç gelmesi genelde depolama ile ilgili oluyor. Başka bir HDD veya SSD üzerinden denemenizde fayda var.

Bu dediklerinizi yarın uygulayıp burada paylaşırım. Şuan evde değilim. Msi Afterburner ile kontrol etmiştim. Cpu-Gpu sıcaklık ve kullanım değerleri normal düzeydeydi. Sorunu yaşarken kullanım değerlerinde düşüş yaşanmıyor.

Bağlantıdaki yönergelere göre Aida64 HTML raporunu oluşturun.
AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi
Raporu Mediafire yükleyip bağlantısını paylaşın.

MSI Afterburner yazılımı ile CPU, GPU, Bellek kullanım ve sıcaklık değerlerini çekin.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat
Ekran görüntülerini yorum olarak paylaşın.
Resim Sıkıştırma ve Çözünürlük Düşürme Rehberi
Bu dediklerinizi yarın uygulayıp burada paylaşırım. Şuan evde değilim. Msi Afterburner ile kontrol etmiştim. Cpu-Gpu sıcaklık ve kullanım değerleri normal düzeydeydi. Sorunu yaşarken kullanım değerlerinde düşüş yaşanmıyor.

Geri
Yukarı