Çözüldü Ryzen 5 2600 sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

706143

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/Beşiktaş-KKTC
Önceki konumda sorunun anakartta olduğunu öğrendim;
Denediğim çözümler;
1-BİOS pilini çıkartıp 5 dakika bekledim geri taktım.
2-Statik elektriği boşalttım.
3-RAM’lerin slotlarını değiştirdim.
Sistemdeki sıkıntı şu; açma tuşuna basıyorum görüntü gelmiyor, klavyenin ışıkları yanıyor ama işlevi yok, aynı şekilde mouse’un da işlevi yok, kasadaki tüm kabloları çıkartıp tekrar takmayı denedim yine olmadı, bu sıkıntı 2 haftadır oluyor daha önce yoktu böyle bir şey (sistemi alalı 8 ay oldu).
Şimdi ne yapmalıyım? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim😁
Şu an yıldım, yani yardımcı olun🙏

Çözüm
Uzay montaj yapın. Sadece bellekler, işlemci ve ekran kartı takılı olsun. Kablo olarak da işlemci, anakart ve ekran kartı güç kablosu takılı olsun. Power Switch pinlerine kısa devre yaparak sistemi açmayı deneyin.
Önceki konumda sorunun anakartta olduğunu öğrendim;
Denediğim çözümler;
1-BİOS pilini çıkartıp 5 dakika bekledim geri taktım.
2-Statik elektriği boşalttım.
3-RAM’lerin slotlarını değiştirdim.
Sistemdeki sıkıntı şu; açma tuşuna basıyorum görüntü gelmiyor, klavyenin ışıkları yanıyor ama işlevi yok, aynı şekilde mouse’un da işlevi yok, kasadaki tüm kabloları çıkartıp tekrar takmayı denedim yine olmadı, bu sıkıntı 2 haftadır oluyor daha önce yoktu böyle bir şey (sistemi alalı 8 ay oldu).
Şimdi ne yapmalıyım? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim😁
Şu an yıldım, yani yardımcı olun🙏
Hocam ana kart bağlantıları tamamen doğru demi ama her şey yani.
Bence ürünün garantisi vb varsa götür yoksa güvendiğin veya kaliteli bir bilgisayarcıya götür kendin uğraşırsan daha kötü duruma gelebilir sistemin durumu.
Saçma önerilerin için sağol hocam bu devirde hiç bir bilgisayarcıya (neredeyse) gü-ve-nil-mez adamlar öyle vakalar yapıyor ki garanti dışı kalıyor parçalar. Kendisi uğraşması bile daha iyi problemi anlar hiç değilse.
Söylediğin tek mantıklı şey garanti.

Geri
Yukarı