Ryzen 5 2600 sistem Windows 11 geçilmeli mi?

burak0617

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba PC'mi temizledim. Format atacaktım temiz kurulum yapacaktım. Sonra dedim ki Windows 11 geçmeli miyim ve buraya geldim. En çok merak ettiğim yüklenen yazılımları kurulumları düzgün çalışıyor mu? Bu sistemle yavaşlama yaşar mıyım yoksa hızlanır mı? Bu bilgileri almak istiyorum. Kullanımı daha mı kolay?

Sistem olarak;
-Ryzen 5 2600.
-16 GB RAM 3200MHz.
-GTX 1650 Super.
-1 TB M.2 SSD.
-750W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kısa bir süre önce Windows 11'e geçiş yapmıştım. Küçük hataları vardı fakat mikrofon sesim nedense çok kısık gidiyordu ve bu hatanın Windows 11'den kaynaklandığını anladım. Onun dışında defalarca kez çöktü bu sebeple Windows 10'a geri döndüm. Bence geçmeyin.

Sistemlerimiz benzer. Ben Ekim 2021'den beri Windows 11 kullanıyorum.

Oyunlarda ufak performans artışları var.
İşletim sistemi performansı göreceli olarak benim tecrübe ettiğim kadarıyla daha iyi.
Windows 10'da olup da hala Windows 11'e gelemeyen bazı özellikler var, basit bir örnek: Masaüstünden görev çubuğuna sürükle/bırak yapılamaması.

Ancak üstteki arkadaşın yorumu da tamamen farklı. Sistemi ve yaşadığı tecrübe farklı. Kullanıcıdan kullanıcıya da değişiyor gördüğünüz gibi. Ben geçilmesi taraftarıyım ama çok da fark yok aralarında. Elbette daha detaylı karşılaştırma ve performans testleri yapılabilir ancak o detayları bu işin uzmanlarının konularında, yaptıkları testlerde aramak lazım.

Bende çözüm temiz kurulum Win10 yaptım. Win11 biraz daha düzelsin. Dosyadan masaüstüne sürüklemede sorun çıkıyormuş arkadaşımda. Teşekkürler herkese :)

Arkadaşlar merhaba PC'mi temizledim. Format atacaktım temiz kurulum yapacaktım. Sonra dedim ki Windows 11 geçmeli miyim ve buraya geldim. En çok merak ettiğim yüklenen yazılımları kurulumları düzgün çalışıyor mu? Bu sistemle yavaşlama yaşar mıyım yoksa hızlanır mı? Bu bilgileri almak istiyorum. Kullanımı daha mı kolay?

Sistem olarak;
-Ryzen 5 2600.
-16 GB RAM 3200MHz.
-GTX 1650 Super.
-1 TB M.2 SSD.
-750W PSU.

Hocam kasma donma olmaz ama tavsiye etmem bende 5 3600 var biraz yavaşlatıyor bende oyunlarda 20 FPS düşüyor oyunlarda o nedenle bir daha Windows 10 döndüm

Geri
Yukarı