Ryzen 5 2600 sistemde genel input lag sorunu

Meadowonfire

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda yaklaşık 1 aydır devam eden bir input lag sorunu var ve bu oyunlarla alakalı değil genel bir sorun var çok küçük bir input lag lakin aşırı etkiliyor. Valorant oynayan birisiyim ve bir sabah oyunu açtığımda bot vururken farenin gecikmeli döndüğünü yeteneklerin geç geldiğini fark ettim burada ve bulabildiğim yabancı Türk forum fark etmeksizin araştırdım YouTube videolarının hepsini denedim lakin bir sonuç alamadım. USB ile format attım temiz bir Windows 10 kurdum belki sorun oyundadır diye başka diske kurdum yine de çözülmedi. Bundan 2 sene önce PC'yi topladığımda Ryzen 5 2600 işlemci vardı fakat stok soğutma yetmiyordu işlemci 100 dereceyi görüp PC kendini kapatıyordu ve bu uzun süre devam etti aralarda elektrik kesintileri oldu ve son 1 senedir yeni fan ile kullanmama rağmen PC çok nadir takılıyor ve kendini kapatıyor. İnput lag sorununun işlemciden kaynaklandığı kanısındayım ama elimden bir şey gelmiyor değiştirmek gibi bir şansım yok PC detaylarını aşağıya bırakıyorum yazım yanlışlarından ötürü özür dilerim.

İşlemci: Ryzen 5 2600
Ekran kartı: GTX 1060 3GB
RAM: Corsair Vengeance (2x8) 3000MHz
SSD: Corsair MP510 240GB
HDD: Seagate 1TB

CrystalDiskInfo ile HDD ve SSD'yi kontrol ettim herhangi bir sorun gözükmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı