Ryzen 5 2600 Stok Fan Cızırtı Sorunu

O ses sadece yük altındayken var.
Bendeki ses boştayken de mevcut.
Hayır ekran kartı yüküne göre balonu şişirip ağzından tutarak havayı boşaltırsınız ya öyle ses çıkartır. Yük arttıkça daha çok ses. Ama bunun sisteme ve performansa hiçbir zararı yoktur.
Normalde PSU'da da var minik bir cızırtı ama oyuna girdiğimde PSU'dan gelen ses kesiliyor bu dediğin ses artıyor bu sefer. Garantisi var zaten gönderip göndermeme konusunda kararsız kaldım. Mâlum 1 ay bekletiyorlar.

Bu gün aldigim parcalar elime ulasti Ryzen 5 2600, MSİ B450M M2 V2, XPG 8GB 3200Mhz urunler, bu gun sistemi kurdum BIOS guncellemelerini GPU suruculerini guncelledim Sapphire RX570 Pulse modeli bu ekran kartini daha önce 3.nesil 3770 ile kullandim GTA 5te 50-60FPS aliyordum GPU'dan her hangi bir ses gelmiyordu Coil while denen sey yani bu gun 2600 islemcimi stok fani ile taktim GTA 5 girdim 27-28FPS veriyor ve islemcinin üzerinden tikir tikir ses geliyor oyundan cikinca ses kesiliyor. Sebebini hala cözmebilmis degilim bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi?

Bu gün aldigim parcalar elime ulasti Ryzen 5 2600, MSİ B450M M2 V2, XPG 8GB 3200Mhz urunler, bu gun sistemi kurdum BIOS guncellemelerini GPU suruculerini guncelledim Sapphire RX570 Pulse modeli bu ekran kartini daha önce 3.nesil 3770 ile kullandim GTA 5te 50-60FPS aliyordum GPU'dan her hangi bir ses gelmiyordu Coil while denen sey yani bu gun 2600 islemcimi stok fani ile taktim GTA 5 girdim 27-28FPS veriyor ve islemcinin üzerinden tikir tikir ses geliyor oyundan cikinca ses kesiliyor. Sebebini hala cözmebilmis degilim bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi?
Bu sorunla ilgili konu açsan daha iyi olur.

Konu kirliligi olmasin dedim ama konu acmak daha mantikli geld suan.
Hocam bu ses sorununu sen çözdün mü? Sistem boşta veya normal kullanımda ses gelmiyor oyuna "GTA 5" girdiğim zaman cızırtı gelmeye başlıyor. ESC tuşuna basıyorum ses kesiliyor PAUSE ekranında oyunba dönünce cızırtı yine devam ediyor. Yani benden gelen ses Ekran kartı ve İşlemci fan'ı arasından cızırtılı bir ses geliyor.
Örnek vericek olursam patlak hoparlörden sabit bir cızırtı sesi geliyor onunla aynı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı