Ryzen 5 2600 TX 570 Sistem Tam Verimli Değil

turkerturk

Decapat
Daha fazla  
1 Hafta içerisinde kasa topladım ve ekran kartı hariç hepsi sıfır ürün. İlk defa topladığım için BIOS vs talimatlara göre yapmaya çalıştım. Ancak birkaç sorun gözüme çarptı. Özellikle ilk açılıştan sonra bir program açtığımda 10-15 saniye bekliyorum normal mi? İkinci olarak The Division 2 oynuyorum. Oyun içerisinde özellikle ilk girişten snra bazı takılmalar ve bomba patlaması gibi durumlarda saniyelik takılmalar yaşıyorum. Dokular hariç geri kalan grafik ayarları medium olmasına rağmen. Acaba BIOS ayarlarında bir yanlış mı yaptım. Gerekirse ayarlar kısmını ekran görüntüsü olarak atabilirim.
Sistemim;
MSI A320M-A Pro anakart
Ryzen 5 2600
Sapphire Nitro+ RX570 4 GB
Adata 8 GB 3200 MHz RAM
WD 500 GB 7200 RPM HDD

1. SSD'ye en kısa sürede geçmenizi tavsiye ederim. Windows'u SSD'ye kurarsanız hıza inanamayacaksınız. Yavaş açılma problemi bundan dolayıdır.
2. Aynı RAM'den bir tane daha almanız oyunlarda performansı Arttıracaktır.
3. İşlemci otomatik olarak 3.65 GHz ile çalışır. Gameboost açın anakart uugulamasından
4. RAM otomatik olarak 2133MHz'de çalışır. BIOS'tan 3200 MHz'e XMP profili ile çıkarın

Takılmalar muhtemelen RAM'den kaynaklanıyor. Aynı RAM'den bir adet daha alırsanız sorun çözülecektir. Programların uzun sürede açılmasının sebebi HDD'dir. Bence en azından işletim sistemini kurmak için 120 GB bir SSD alın. ₺ Civarı.

Beklemenizin nedeni HDD. En kısa sürede SSD'ye geçiş yapın derim.

Ayrıca yüksek ihtimalle dropların nedeni de HDD. Ben de HDD ile drop yaşıyordum, SSD'ye geçiş yapınca tüm sorunlar ortadan kalktı.

önerileriniz teşekkrler bütçe sorunsalı yüzünden ssd alamadım ama düşünüyorum. Ayrıca xmp yaptım biosta yani şuan 3200 mhz ile çalışıyor fakat o takılmalar fpsyi etkilemiyor yani dediğiniz gibi sorun hdd ve ram ile ilgili olabilir ancak önceki daha yavaş bilgisayarımda fpsye dayalı kasmalar yaşıyordum yine hdd ve 8 gb ram ile kullanmama rağmen bu takılmalar işlemci yada ekran kartını aklıma getirdi.
HDD olduğu için olabilir hocam SSD'ye geçmenizi tavsiye ederim. Ve HDD'nin sağlık değerlerini paylaşır mısınız?
Bunu nasıl yapıcağımı bilmiyorum. Ancak ürün sofor 3 gün önce aldım
1. SSD'ye en kısa sürede geçmenizi tavsiye ederim. Windows'u SSD'ye kurarsanız hıza inanamayacaksınız. Yavaş açılma problemi bundan dolayıdır.
2. Aynı RAM'den bir tane daha almanız oyunlarda performansı Arttıracaktır.
3. İşlemci otomatik olarak 3.65 GHz ile çalışır. Gameboost açın anakart uugulamasından
4. RAM otomatik olarak 2133MHz'de çalışır. BIOS'tan 3200 MHz'e XMP profili ile çıkarın
Xmp konusunu biosta ayarladım isterseniz ekran görüntüsü atabilirim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı