Ryzen 5 2600 ve GTX 1660 Darboğaz yapar mı?

ahmetg20

Centipat
Kolay gelsin öncelikle bilgisayarı yeni topladım bilgisayarımdan işlemci fanından ses alıyorum.
GTA 5 oyununda yüksek ayarlarda oynuyorum oyun içinde takılmalar yaşıyorum neden oluyor yardım eder misniz
PUBG oyunun da da takılmalar yaşıyorım çok düşük ayarlarda oynuyorum mesala yanıma bir adm gelince oyunda kasamalar oluyor ve ping yükseliyor bir çatışmaya giriyorum oyun donuyor oynan mayacak duruma geliyor yardım ederseniz sevinirim.

AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz işlemci.
MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
Cooler Master MB501L 600W Carbon USB 3.0 mid Tower kasa.
MSI A320M-A Pro 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 HDMI DVI mATX anakart.
G.Skill 8 GB Ripjaws v kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 harddisk.

Dosya Ekleri

• de6d27d8-225e-44f6-b77c-f32502289bd8.jpg
    de6d27d8-225e-44f6-b77c-f32502289bd8.jpg
    332,1 KB · Görüntüleme: 82
Tek slot RAM kullanımı olabilir ve RAM frekansın tam değerinde çalışmıyor da olabilir. SSD'de yok:( CMD'yi açıp "wmic memorychip get speed" bu kodu girer misin? Karşına çıkan sonucu da yazarsan iyi olacaktır.

Kolay gelsin öncelikle bilgisayarı yeni topladım bilgisayarımdan işlemci fanından ses alıyorum.
GTA 5 oyununda yüksek ayarlarda oynuyorum oyun içinde takılmalar yaşıyorum neden oluyor yardım eder misniz
PUBG oyunun da da takılmalar yaşıyorım çok düşük ayarlarda oynuyorum mesala yanıma bir adm gelince oyunda kasamalar oluyor ve ping yükseliyor bir çatışmaya giriyorum oyun donuyor oynan mayacak duruma geliyor yardım ederseniz sevinirim.

AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz işlemci.
MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
Cooler Master MB501L 600W Carbon USB 3.0 mid Tower kasa.
MSI A320M-A Pro 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 HDMI DVI mATX anakart.
G.Skill 8 GB Ripjaws v kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 harddisk.

SSD yok sistemde. SSD olmadan HDD alınması sistemi yavaşlatıyor diye biliyorum.
Bende de R5 2600 ve GTX 1660 var kasma olmuyor.

Düzgün çalışıyor, frekans tarafında sorununuz yok ancak HDD yeni mi? Anlık olarak RAM kullanıma bakabilirsiniz ama 8 GB RAM artık yetmiyor, bu sisteme de tek slot yakışmamış.
HDD yeni enkısa sürede yeni ram ve ssd alıcam
hangi ssd önerizsiniz
Sorun internet kaynaklı birden tüm birikmiş paketlerin veri akışı olunca ondan oluyor.
ama sadece bunu pubg oyunun da yapıyor başka lol cs go gibi oyunlarda ping sorunu yaşamıyorum

@ahmetg20 en kaliteli SSD; Samsung Evo 860 serisidir ama uygun olarak; Kingston A400, Gigabyte UD, HP S700, Seagate Barracuda alabilirsiniz. Samsung Evo860 ömürlüktür, bir kere alırsınız ve yıllarca kullanırsınız. @ahmetg20 başka soru var mıdır? Yardımcı olduysam ne mutlu bana:)

HDD yeni enkısa sürede yeni ram ve ssd alıcam
hangi ssd önerizsiniz

ama sadece bunu pubg oyunun da yapıyor başka lol cs go gibi oyunlarda ping sorunu yaşamıyorum
Tamam işte, Pubg sunucuları ile modem arasındaki geçen bağlantı noktalarında birinde sıkıntı vardır. Mesela gece deneyin girebiliyorsanız 4-5 gibi o zaman tahminimce donma olmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı