Ryzen 5 2600 ve GTX 750 Ti Görüntü Gelmiyor

nightmerai

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bu hafta içinde sistemimi güncellemek için anakart, işlemci ve RAM satın aldım. Ürünler cuma günü geldi ve topladım.

İşlemci: Ryzen 5 2600
Anakart: Msi 450M Pro VDG Plus
Ram: Corsair Vengeance LPX DDR4 8GB 3000 MHz

Ekran kartı, PSU, SSD ve HDD kullanmaya devam etmek istedim. Ekran kartını ileri bir zaman da yükselteceğim.

PSU: 750 Watt
Ekran kartı: GTX 750 Ti
SSD: 120 GB WD
HDD: 1 TB WD

Kasayı topladım ama bilgisayarı çalıştırdığımda sadece siyah ekranda kalıyor. Sinyal yok yazmıyor ama görüntü de gelmiyor.
Ez Debug ledlerinden CPU'ları beyaz olarak yanıyor, o kadar.

Araştırmalarım sonucu Ryzen işlemcilerin RAM seçtiğini ögrendim. Bu sorun bios güncellemesiyle aşılabiliyor ama hiç görüntü gelmediği için onu da yapamıyorum.
Şimdi bu sorunu nasıl aşabilirim?
Bios güncellemesini bu şekilde yapmanın bir yolu var mı?
Anakartı MSI ile görüşüp onlara göndermem mi gerekiyor güncelleme için?
Alırlarsa RAM iade edip Ryzen uyumlu RAM mi satın almalıyım?

Anladığım kadarıyla Gskill RAM uyumlu oluyormuş Ryzen işlemcilere.
GSKILL 8GB Flare X DDR4 2400Mhz CL16 1.2V AMD Ryzen Uyumlu Tek Modül Ram

Sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama başka parçadan da olabilir bilmiyorum. Sistem açılmadığı için birden fazla sistemi kontrol ettim yanlış bağladığım bir yer var mı diye ama doğru yaptığıma eminim.
Pazartesi günü MSI servisiyle görüşeceğim onlar yardımcı olamazlarsa rami iade etmeye çalışacağım.

Bilgisayarı bunları yapmadan açmanın bir yolu var mı? Dünden beri kafam şişti baya yardımlarınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı