Ryzen 5 2600 ve RTX 2060 sistem düşük FPS veriyor

Samet29

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 Rtx 3060 16 Gb ram
Ryzen 5 2600 RTX 2060 kullanıyorum ama hala istediğim FPS'lere ulaşamıyorum. RAM 8 GB ondan mı kaynaklı acaba? Sorunun kaynağını nasıl bulabilirim?

Sorunu zaten kendin bulmuşsun dostum Single channel RAM kullanıyorsun aynı modelden 1 tane daha alıp Dual channel kullanırsan %30 - %40 artış elde edeceğini düşünüyorum.

Sorunu zaten kendin bulmuşsun dostum Single channel RAM kullanıyorsun aynı modelden 1 tane daha alıp Dual channel kullanırsan %30 - %40 artış elde edeceğini düşünüyorum.

Bir arkadaşım bana RAM arttırmanın çok bir faydasının olmadığını söylemişti. %30-%40'lara ulaşıyorsa alayım bir 8'lik daha

Bir arkadaşım bana RAM arttırmanın çok bir faydasının olmadığını söylemişti. %30-%40'lara ulaşıyorsa alayım bir 8'lik daha.

16 GB'dan sonra bu dediği doğru ama genel bir şekilde dediyse o arkadaşından tavsiye almayı bırak :D

Peki hocam farklı marka RAM alsam sıkıntı çıkar mı? Veya MHz olarak farklı olsa.

Farklı marka problem yaratmaz fakat MHz ve CL değerleri uyuşmazsa yine verim alamazsın. Tavsiyem aynı modelden alman çünkü daha sağlıklı olacaktır.

16 GB'dan sonra bu dediği doğru ama genel bir şekilde dediyse o arkadaşından tavsiye almayı bırak :D

Farklı marka problem yaratmaz fakat MHz ve CL değerleri uyuşmazsa yine verim alamazsın. Tavsiyem aynı modelden alman çünkü daha sağlıklı olacaktır.

3200 almayı düşünüyorum. 2400 benimki fazladan zarar gelir mi?

Dostum en düşük MHz hangisindeyse onda çalışır biri 2400 biri 3200 olursa ikisi de 2400MHz de çalışır fakat FPS ve drop girecektir tavsiyem 2400ü satıp 2X(anakartının Max desteklediği MHzde) RAM takmak.
Öyle yapmayı düşünüyorum da aynı anda yapamam 3200 şimdi alıp sonra değiştirmeyi planlıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı