Ryzen 5 2600 ve RX580 sistem ne kadar eder?

emraltundas

Centipat
Daha fazla  
18 aylık aşağıdaki sistem ne kadar eder? Kutu fatura tam.

MSI MAG-241CV monitör.
MSI B450M-A PRO Max anakart.
MSI RX580 8 GB ekran kartı.
AMD Ryzen 5- 2600 işlemci.
128 GB Samsung SSD.
Seagate 1 TB hard disk.
Thermaltake V200 kasa.
Thermaltake 600W 80+ PSU.
2 adet Kingston HyperX 8 GB 3200 MHz RAM.
TP-Link 300 MB Wi-Fi.
Bluetooth 5.0 adaptör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki sıfır sistem 10.000tl bilmiyorum bana fazla geldi.

Dediğim gibi dostum anlamıyorsan tekrarlıyorum. Ekran kartı eğer 4 GB olsaydı 6000-7000 TL zor ederdi sistemi ama 8 GB olduğu için bu kadar fiyatı yükseliyor ve birde monitör var yani normal. RX 580 8 GB şu an RTX 2060'dan çok daha değerli bir kart. Günümüzde ekran kartları oyun performansına göre değerlendirilmiyor artık.

Monitör olduğunu görebiliyorum, sadece ekran kartı 7-8k olan bilgisayar 10.000TL, hala fazla olduğu düşüncesindeyim. Farklı düşünüyor olabiliriz herkes aynı fikirlere sahip olacak diye bir kanun yok.

İşte zaten kendin cevabı veriyorsun hala diretmen anlamsız ama neyse konu dağılmasın.

Son bi cümle ekledim ona da bakarmısın.
@Penetrator God sadece performans farkına bakarak bu sonuca ulaşabilirsin bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son bi cümle ekledim ona da bakarmısın.
@Penetrator God sadece performans farkına bakarak bu sonuca ulaşabilirsin bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anlamamak için diretiyorsun sanırım. Mesele oyun performansı değil! RX 580 8 GB modelleri madenciler tarafından kara borsaya düştüğünden beri fiyatı bu kadar yükseldi yoksa geçen sene 1.300-1.400 TL satılan bir karttı. Bu sebeple RX 580 8 GB çok daha değerli oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı