Ryzen 5 2600 ve Sapphire Pulse RX 570 4 GB PSU Önerisi

VeyselErol23

Hectopat
Yer
Elazığ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar sistemim;

CPU: Ryzen 5 2600
Anakart: ASRock A320M HDV R4
RAM: 2X4 GB 2400MHz Corsair Vengence
Ekran kartı: GTX 1050 2G ( Ekran kartını değişip RX570 yapmak istiyorum)
PSU: Aerocool VX 400Watt

Sistemim yukarda belirttiğim şekilde GTX 1050'yi satıp yerine RX570 almayı planlıyorum. Ancak PSU yetecek mi bilmiyorum. PSU'da 1 adet 6 pin giriş mevcut alacağım kart Sapphire Pulse RX 570 4 GB ITX modeli tek fanlı model kartın üstünde 6 pin giriş var ve benim PSU'da 6 pin çıkış olduğuna göre besleyebileceğini düşünüyorum. Sizce bu sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar sistemim;

CPU: Ryzen 5 2600
Anakart: ASRock A320M HDV R4
RAM: 2X4 GB 2400MHz Corsair Vengence
Ekran kartı: GTX 1050 2G ( Ekran kartını değişip RX570 yapmak istiyorum)
PSU: Aerocool VX 400Watt

Sistemim yukarda belirttiğim şekilde GTX 1050'yi satıp yerine RX570 almayı planlıyorum. Ancak PSU yetecek mi bilmiyorum. PSU'da 1 adet 6 pin giriş mevcut alacağım kart Sapphire Pulse RX 570 4 GB ITX modeli tek fanlı model kartın üstünde 6 pin giriş var ve benim PSU'da 6 pin çıkış olduğuna göre besleyebileceğini düşünüyorum. Sizce bu sorun olur mu?
400W yetersiz gelebilir. Çift fanlı bir ekran kartı alın ve en az 500W 80+ bir PSU almanız gerekecek. Yukarıda atılan PSU gayet iyi.

Teşekkürler ama psu alacak pek bütçem yok ve Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 4 GB 256 Bit DDR5 Ekran Fiyatı ekran kartına vereceğim bütçe sadece bu kadar.Sizce PSU bu kart için yeterli olmaz mı ? çift fanlı olarak MSI AMD Radeon RX 570 ARMOR 4G OC 4GB 256 bit GDDR5 DX(12) Fiyatı bu kartı düşünüyorum.
İki model arasından Armor model daha iyi ama bütçe 100 TL daha artarsa çift fanlı Pulse modeli daha iyi olur. Kartı alıp deneyin sorun yaşarsanız yeni PSU alırsınız. Ucu ucuna da olsa elinizdeki PSU yetebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı