Ryzen 5 2600 yüksek işlem gücü ve düşük bitrate ile yayın açılabilir mi?

EmreKAYAYT

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Sistem özelliklerim.

Ekran kartı ASUS AMD RX 580 4 GB 256 Bit.
İşlemci AMD Ryzen 5 2600.
RAM 8 GB Corsair 3000 MHz.
Anakart ASUS B450M-K 4400MHz.
SSD 480GB James Donkey 500 MB Okuma/Yazma.
PSU 550W Corsair.

Facebook'da PUBG Mobile yayını açıyorum geçende bunun için bir konu açmıştım bir çözüm bulmuştuk OBS ayarlarını da işlemciye daha yüksek bir yük bindirip düşük bitratede kaliteli bir yayın açmıştım fakat işlemci derecesi ortalama 90-95 derece seviyelerine ve kullanılan RAM miktarı 7500-7800 civarına ulaşmıştı. Bu sebeple yayında aşırı takılmalar oluşmuştu, buna istinaden ben sistemime fazladan 16 GB RAM ve sıvı soğutma siparişi verdim. Toplam 24 GB 3000MHz RAM eklenmiş olacak ve işlemci sıcaklığını yayın esnasında aşırı yüklü seviyelerde 95 dereceyi bulurken ben bu sıcaklığı 60-65 dereceye sıvı soğutma ile çekebilirsem yayında ve oyunda takılmalar yaşar mıyım? Fikrinizi almak istedim.
Sipariş ettiğim sıvı soğutma.

Cooler Master Masterliquid Lite240​

%100 yükte stres testlerini izledim ortalama stok fan ile 95 dereceden 50-55 dereceye kadar soğutabiliyor ciddi bir fark mesajlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.

Sistem özelliklerim.

Ekran kartı ASUS AMD RX 580 4 GB 256 Bit.
İşlemci AMD Ryzen 5 2600.
RAM 8 GB Corsair 3000 MHz.
Anakart ASUS B450M-K 4400MHz.
SSD 480GB James Donkey 500 MB Okuma/Yazma.
PSU 550W Corsair.

Facebook'da PUBG Mobile yayını açıyorum geçende bunun için bir konu açmıştım bir çözüm bulmuştuk OBS ayarlarını da işlemciye daha yüksek bir yük bindirip düşük bitratede kaliteli bir yayın açmıştım fakat işlemci derecesi ortalama 90-95 derece seviyelerine ve kullanılan RAM miktarı 7500-7800 civarına ulaşmıştı. Bu sebeple yayında aşırı takılmalar oluşmuştu, buna istinaden ben sistemime fazladan 16 GB RAM ve sıvı soğutma siparişi verdim. Toplam 24 GB 3000MHz RAM eklenmiş olacak ve işlemci sıcaklığını yayın esnasında aşırı yüklü seviyelerde 95 dereceyi bulurken ben bu sıcaklığı 60-65 dereceye sıvı soğutma ile çekebilirsem yayında ve oyunda takılmalar yaşar mıyım? Fikrinizi almak istedim.
Sipariş ettiğim sıvı soğutma.

Cooler Master Masterliquid Lite240​

%100 yükte stres testlerini izledim ortalama stok fan ile 95 dereceden 50-55 dereceye kadar soğutabiliyor ciddi bir fark mesajlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bence sıkıntı çıkmaz

Sıvı soğutma tamam da RAM'leri 24 yerine 16 GB yapın. 16 GB olunca Dual Channel olacak ve daha performanslı olacak. 24 GB olunca Dual Channel olmuyor hepsi Single çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı