Ryzen 5 2600 Yükte 90 derece olması

Aylmfuha

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara/Kırıkkale
Daha fazla  
Merhaba. Geçen ay topladığım sistemi az önce AIDA64 ile işlemci stres testine soktum. İşlemcim 3 dakikada 90 dereceye çıktı ve korkudan testi durdurdum. Sizce bu normal mi? Stok fan kullanıyorum.

Merhaba. Geçen ay topladığım sistemi az önce AIDA64 ile işlemci stres testine soktum. İşlemcim 3 dakikada 90 dereceye çıktı ve korkudan testi durdurdum. Sizce bu normal mi? Stok fan kullanıyorum.
Soğutucunun temas yüzeyinde ki (vardı ise) koruyucu naylonu çıkardınız değil mi?

Sıcaklığı nerden takip ediyorsunuz? Bazı programlar farklı değerler veriyor.
HWmonitorde 2 ayrı yerde cpu derece var , biri 10 derece fazla gösteriyor.

Bende geçenlerde cpu fanını temizlemek için sökmüştüm. Tam oturtamamışım 90 dereceyi görüyordu tekrar söktüm macunu yeniledim tamamen oturttum 61 üstüne çıkmıyor oyunlarda teste sokmadım.

Soğutucunun temas yüzeyinde termal macun vardı yani naylon olamaz. Sıcaklığı ise AIDA64 ile takip ediyorum.
Herhangi bir oyunda test etmedim sadece AIDA64 stres testine soktum.
İşlemciyi 3.85GHz değerinde kullanıyorum.
Eğer tam oturtamasaydım işlemcinin üstüne termal macun olmazdı değil mi? Bir de fan ramlere dokunması diye AMD yazısını sol tarafa gelecek şekilde monte ettim, ondan olabilir mi?

Soğutucunun temas yüzeyinde termal macun vardı yani naylon olamaz. Sıcaklığı ise AIDA64 ile takip ediyorum.
Herhangi bir oyunda test etmedim sadece AIDA64 stres testine soktum.
İşlemciyi 3.85GHz değerinde kullanıyorum.
Eğer tam oturtamasaydım işlemcinin üstüne termal macun olmazdı değil mi? Bir de fan ramlere dokunması diye AMD yazısını sol tarafa gelecek şekilde monte ettim, ondan olabilir mi?
işlemcinin üstünde macun olması tam oturduğu anlamına gelmez. Bir taraf tam sıkılmazsa yamuk durabilir. 2 taraf ta kanırtmayacak kadar sıkılmalı. Mandal sistemi ise, oturmaması zor.
Yinede söküp tekrar dikkatlice monte etmekte fayda var.
180 derece çevirmenin bir önemi olmaması lazım. Sonuçta klips sistemi simetrik.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı