Ryzen 5 2600X için ASUS ROG CROSSHAIR VII HERO alınır mı?

Yer
Osmangazi / Bursa
İleriye dönük bir anakart seçimi yapmak istiyorum fakat aklıma takılan kısımlar var. Almak istediğim ürün Asus Rog Crosshaır. Lakin Ryzen 7 2700X ile sorunsuz çalışan bu anakart acaba 2600X ile de sorunsuz olarak çalışır mı? Örnek vermek gerekirse overclock. Hız aşırtma yapmayı bilmem lakin bu öğrenmeyeceğim anlamına gelmez, direkt kullanım amacı oyun için olacak. Eğer bu ürün 2600X ile sorunsuz çalışır ise kalbimde bu ürün var diyebilirim. Yoksa gerçekten fazla mı abartıyorum? Elimde 2600X işlemci var lakin anakart değişim yapacağım için, ürün alırken ileriye dönük olsun istiyorum sonuçta parayı kolay kazanmıyoruz. Aklımda 3 adet olmak üzere ürün var bunların hangisi almak mantıklı olur?
Tüm eleştiri ve görüşlere açığım. İyi Sosyal'ler.

Dosya Ekleri

• v2-90650-2_large.jpg
    v2-90650-2_large.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 40
  • v2-90650_large.jpg
    v2-90650_large.jpg
    138 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 7 2700X ile sorunsuz çalışan bu anakart acaba 2600X ile de sorunsuz olarak çalışır mı?
Daha düşük kaynak ihtiyacı olan işlemci neden sorun çıkartsın? Ayrıca bu işlemci için fazla bir anakart, bu bütçeye çıkabiliyorsanız işlemciyi yükseltin.

Anakart işlemciden daha pahalı bence gerek yok bu kadar para vermeye B450 Aorus Pro gibi bir anakart varken Gigabyte B450 Aorus Pro Amd B450 Anakart - Vatan Bilgisayar hemen hemen bütün ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacak bir anakart her hangi bir vatan şubesine gidip bunu alacağım dediğinizde hangi şubenin stoğunda varsa oradan gönderiyorlar şuan KDV indirimi de mevcut Asus hariç diğer attıklarınız giriş seviye x470 onu almak yerine üst seviye bir B450 almak çok daha iyi x470 ile tek farkı CrossFire SLI yani çift ekran kartı kullanabilmenizi sağlıyor sırf bunun için bu kadar para vermenize gerek yok.

Anakart işlemciden daha pahalı bence gerek yok bu kadar para vermeye B450 Aorus Pro gibi bir anakart varken Gigabyte B450 Aorus Pro Amd B450 Anakart - Vatan Bilgisayar hemen hemen bütün ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacak bir anakart her hangi bir vatan şubesine gidip bunu alacağım dediğinizde hangi şubenin stoğunda varsa oradan gönderiyorlar şuan KDV indirimi de mevcut Asus hariç diğer attıklarınız giriş seviye x470 onu almak yerine üst seviye bir B450 almak çok daha iyi x470 ile tek farkı CrossFire SLI yani çift ekran kartı kullanabilmenizi sağlıyor sırf bunun için bu kadar para vermenize gerek yok.
şuanda daha çok kafam karıştı :) benim almak istediğim ürün galiba abartı, peki sizin sunmuş olduğunuz ürün ileriye dönük problem çıkarma gibi ihtimali var mı ? 2700x gibi işlemci de sorunsuz olarak çalışır mı acaba ?.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı