Ryzen 5 2600X için kapalı konumda voltaj önerisi

türker456

Decapat
Ryzen 5 2600X ve Gigabyte B450MS2H anakart kullanıyorum, stok soğutucum var. Cbp açık olduğunda işlemcim çok ısınıyor. Bu yüzden kapalı kullanıyorum, kapalı halde önerebileceğiniz bir voltaj değeri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
1.1v yeterli, işlemcinizin frekansı nedir?

Ben B450MS2H anakart kullanıyorum hani BIOS bölümünden yapacağım

BIOS'tan Advanced Mode'a girdiğinizde AMD overclocking bölümüne girdiğinizde Gigabyte size bir "disclaimer" metni veriyor eğer yanlış bir şey yaparsanız olacaklardan siz sorumlusunuz diye. Bunu kabul ettikten sonra OC ekranına ulaşmış oluyorsunuz. Buyurun bir video var anlatıyor zaten aynı anakart için. Videoyu izleyip uygulamaya başlamadan önce anakartın BIOS'unu güncellemenizi tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS'tan Advanced Mode'a girdiğinizde AMD overclocking bölümüne girdiğinizde Gigabyte size bir "disclaimer" metni veriyor eğer yanlış bir şey yaparsanız olacaklardan siz sorumlusunuz diye. Bunu kabul ettikten sonra OC ekranına ulaşmış oluyorsunuz. Buyurun bir video var anlatıyor zaten aynı anakart için. Videoyu izleyip uygulamaya başlamadan önce anakartın BIOS'unu güncellemenizi tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoya bakmıştım ama bende amd overcloking diye bir emnü yazmıyodu biosumda güncel durumda

bu videoya bakmıştım ama bende amd overcloking diye bir emnü yazmıyodu biosumda güncel durumda

Arkadaşın yaptıklarının aynısını yaptınız değil mi? Arkadaş videoda çevre bilimleri bölümüne giriyor.

Geri
Yukarı