Ryzen 5 2600X için sıvı soğutucu gerekli mi?

Üst seviye overclock yapılmadığı sürece gerek yok.

Ömrünü uzun tutmak istiyorsan alabilirsin. Ben ilk AMD deneyimimi FX 8350 ile yaşadım ve sıvı soğutma almıştım. Hala canavar gibi çalışır. Sıvı soğutma olmadan kullansaydım performansında büyük farklılık olmuş olabilirdi.. Zaten genel olarak da AMD ısınan bir işlemci. Bütçen var ve eksiğin yok ise güzel indirimli bir sıvı soğutma alabilirsin.

Ömrünü uzun tutmak istiyorsan alabilirsin. Ben ilk AMD deneyimimi FX 8350 ile yaşadım ve sıvı soğutma almıştım. Hala canavar gibi çalışır. Sıvı soğutma olmadan kullansaydım performansında büyük farklılık olmuş olabilirdi.. Zaten genel olarak da AMD ısınan bir işlemci. Bütçen var ve eksiğin yok ise güzel indirimli bir sıvı soğutma alabilirsin.
Dediğin şey FX serisi için geçerli Ryzen serisinde böyle bir şey yok.

Dediğin şey FX serisi için geçerli Ryzen serisinde böyle bir şey yok.
Yalnız bu sadece işlemci performansı ve ömrü ile alakalı değil. Sıvı soğutma kasa içerisinde her türlü tozu ve sıcaklığı çevre birimlerden uzak tutacaktır. RAM'ler anakart ve ekran kartına sıçrayan sıcaklık ve toz azalacağı için minimum 5 bin TL harcadığımız bilgisayarı daha uzun yıllar daha performanslı ve sağlıklı kullanabilir. Şimdi aslında meselenin sadece işlemcinin tipi veya ısınması sorunu olmadığını anlamışsındır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı