Ryzen 5 2600X oyunlarda 100 dereceye ulaşıyor

mertlev

Hectopat
Merhaba. Stok soğutucu ile kullanıyorum, daha fırsat olmadı ek soğutucu almaya fakat bugün Detroit'de 100 dereceyi aşıp bilgisayar kendini kapattı.
3.6 GHz hızında 1.3V ile kullanıyorum CPB kapalı. 1.3V'tan daha düşük değer vermeyi denedim ama o zaman bir süre sonra PC donuyor, en stabil 1.3V yani.
Soğutucu stok da olsa 100 derece görmemeli diye düşünüyorum, üstelik OC yok. Yani sanırım 80 85'lerde gezmeli stok soğutucu ile.
Kasam Cooler Master MB511. önü mesh, hava problemi de yok.
Termal macunum Arctic MX-4 fakat videolarda bu macun akışkan iken benim macunum o kadar akışkan değil, biraz kuru gibi. Bundan kaynaklanıyor olabilir mi bu durum, tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birde hocam bu sahte macun bu kadar etki eder mi gerçekten sizce?
Kalitesiz macunlar bile iş görüyor benim gördüğüm kadarıyla. Ama kaliteliyle 5-10 derece fark ediyor. Herhalde sana gönderilen aşırı kalitesiz bir şey. Bu kadar yüksek sıcaklık biraz garip. Gerçi o işlemci 95W sanırım.
Kalitesine göre değişir yani.

3.6GHz için 1.3v fazla değil mi? 2600 ile 3.850GHz için 1.1875 veriyordum.

Bencede fazla fakat altına düşünce stres testinde sistem donuyor yani yetmiyor voltaj.
Benim işlemcinin silikon kalitesiyle alakalı sanırım. En azından ben öyle düşünüyorum.
Öyle değilse bunun sebebini bilen aydınlatırsa sevinirim.

Bencede fazla fakat altına düşünce stres testinde sistem donuyor yani yetmiyor voltaj.
Benim işlemcinin silikon kalitesiyle alakalı sanırım. En azından ben öyle düşünüyorum.
Öyle değilse bunun sebebini bilen aydınlatırsa sevinirim.
BIOS sıfırlayıp denesene nasıl oluyor? Her şey stok halde, bir CPB kapalı.

Birde hocam bu sahte macun bu kadar etki eder mi gerçekten sizce?
Hocam eğer sahte bir macun sürerseniz o macun kalitesiz olduğu için en kısa zamanda kurur ve ısıyı iletir. Bu yüzden soğutması gerekirken ısıtabilir. Bu yüzden güzelce bir orijinal macun sürün bir de öyle deneyin.

Geri
Yukarı