Ryzen 5 2600X sıcaklık değerleri

orsak26

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Sistemim şu şekilde:
Ryzen 5 2600X.
MSI B450 GAMING Plus Max.
ASUS TUF 3 Evo 5600XT.
G.Skill Ripjaws CL18 3600MHz.
Cooler Master MasterWatt Lite 600W.

İşlemcimi stok soğutucu ile kullanıyorum alalı 1 hafta oldu. İşlemci BIOS ayarları stok şekilde. CPB Auto'da geldiği için hiç dokunmadım. Tam olarak bilmiyorum ancak bu ayar açıkken stok sogutucu ile sorun yaşamamam gerektiğini düşünüyorum. İşlemci boşta iken sürekli peak yapıp - 10 +10 şeklinde sıcaklık değişiklikleri oluyor bu durum CPB'yi kapattığımızda olmuyor.

Sıcaklık 45-55 derece arasında oluyor boşta iken, ara sıra 60 derece gördüğü dahi oluyor. Windows güç ayarlarım dengelide. Oyunda ise 70 altına hiç inmiyor genelde 80 derecede ve peak yaptıgı zamanlarda 87 derece gördüğüm oldu. 87 dereceyi gördüğümde işlemci 3800MHz'de idi(MSI Afterburner'dan gördüğüm değer bu, BIOS ayarları stock durumda, CPB açık, çarpana hiç dokunmadım). Yabancı forumlarda ve burada kesin cevap bulamadım. - 10 +10 derece sıcaklık değişimi normal mi? Bunu sürekli yapıyor her 3-4 saniyede bir peak yapıyor. Kule tipi sogutucu almayı düşünüyorum sizde Cooler Master H411R veya 212xevo iyi midir? Yükte 70 derece görmem beni rahatlatır.

Yeni konular

Geri
Yukarı