Çözüldü Ryzen 5 2600X sistemde oyun açınca her şey kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

murathan001

Femtopat
Daha fazla  
PC de herhangi bir oyun oynarken direkt kapatıyor. Kapatmadan kastımda şu kasanın kendisi ve içindeki parçalar çalışmaya devam ediyor fakat monitör mouse klavye kulaklık direkt kapanıyor. Aşağıya PC özelliklerimi bıraktım artık o kadar çok sinir stres sahibi oldum. Ki bu olay yüzünden oyun oynayamıyorum. Sizden ricam lütfen bir çözüm önerisi sunmanız.

Bu arada bilgisayar özelliklerim.
Ryzen 5 2600X.
RTX 2070 Super.
16 GB RAM.
750 watt PSU.
B450 m anakart.

Ekran kartı driverlarını temiz kurulum olarak kurun tekrar. Geçenlerde birisi Windows Update ekran kartı driverımı silip eski driver yüklüyor demişti, onu da bir kontrol edin bakalım. Düzelmezse PSU'da sorun olabilir belki. İsterseniz kısa bir stress testi yapın bilgisayara kapanacak mı bakalım.

Windows 11'den Windows 10'a geçmene gerek yok bu sorunun onla alakası yok.
Format diyeceğim ama yazılımsal değil gibi duruyor.
Yukarıda denildiği gibi PSU kaynaklı olabilir PSU markan nedir ve kaç yıllık?
Onun dışındada söylendiği gibi Driverlar ile alakası olabilir.

Gamepower
Windows 11'den Windows 10'a geçmene gerek yok bu sorunun onla alakası yok.
Format diyeceğim ama yazılımsal değil gibi duruyor.
Yukarıda denildiği gibi PSU kaynaklı olabilir PSU markan nedir ve kaç yıllık?
Onun dışındada söylendiği gibi Driverlar ile alakası olabilir.
Markası Gamepower ve 1 yıllık
Ekran kartı driverlarını temiz kurulum olarak kurun tekrar. Geçenlerde birisi Windows Update ekran kartı driverımı silip eski driver yüklüyor demişti, onu da bir kontrol edin bakalım. Düzelmezse PSU'da sorun olabilir belki. İsterseniz kısa bir stress testi yapın bilgisayara kapanacak mı bakalım.

Ekran kartı stress testi yaptım bir sorun cıkmadı işlemcinin de sıcaklık değerleri normal.

Gamepower.

Markası Gamepower ve 1 yıllık.

Ekran kartı stress testi yaptım bir sorun cıkmadı işlemcinin de sıcaklık değerleri normal.

O halde PSU olma ihtimali yüksek sorunun kaynağı olarak. Gamepower kullanmadım ama genelde pek iyi yorumlar da görmedim hakkında o yüzden çok net bir şey söyleyemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı