-Ünal-

Hectopat
Arkadaşlar masaüstündeyken veya internette dolaşırken ekranım 30 - 60 saniyede bir 1 saniyeliğine gidiyor ve monitörden bir ses geliyor. Bazı oyunları açtığımda da ekran hiç gelmiyor neredeyse. Sürekli gidiyor. Ama nedense LoL falan açtığımda daha az gidiyor ekran. Oyun yapımcısı olduğum için bilgisayarı fazla render ve Build işlemleri için kullandım ve bilgisayarda sadece işlemci fanı var. Yaz sıcakları da geldiğinden dolayı acaba ben fark etmeden donanımlarım ısıdan dolayı hasar görmüş olabilir mi? Hasar gördüyse bunu nasıl anlarım? Bugün sabah baktığımda 8 GB RAM takılı gözüküyordu sadece. Normalde 8x2 toplam 16 GB RAM takılı. Ben de RAM'leri çıkarıp geri taktım düzeldi. Ama monitör sürekli gidiyor. Siyah ekranda rastgele yerlerde beyaz ufak pikseller çıkıyor sürekli. Sanırım HDMI temassızlığından oluyor o da. Hiçbir şey anlamadım ben. Simdi bunlar HDMI temassızlığından dolayı mı yoksa donanımlarımın ısıdan dolayı zarar gördüğünden mi veya monitörümde teknik bir problemden ötürü mü oluyor?

NOT:
Bu sorun yaklaşık 3 - 4 haftadır var ve her geçen zaman daha da kötüye gidiyor.

Sistem Bilgilerim:
AMD Ryzen 5 3400G
8x2 16 GB RAM
MSI A320M-A Pro Anakart
Ekran kartı dahili APU sistem

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı