Ryzen 5 3400G PRO FPS düşmesi

Mstfç

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler yeni aldığım APU sistemde oyunlarda sürekli olarak FPS düşmesi yiyorum AMD driverlarını güncelledim BIOS'tan RAM ayarlarını yaptım fakat oyun oynarken MSI Afterburner'den gördüğüm kadarıyla işlemci frekansı bir anda 200MHz olup tekrar 1400 seviyesine çıkıyor bu sırada FSP drop yaşıyorum haliyle, RAM'larin yerini değiştirip BIOS'u sıfırladım fakat hala bir çözüm bulamadım.
Sistem özellikleri:

1616535616545.png

Bu şekilde GameGaraj canlı desteğe yazdım format atmamı söylediler ama format atmak istemiyorum format atmadan bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler yeni aldığım APU sistemde oyunlarda sürekli olarak FPS düşmesi yiyorum AMD driverlarını güncelledim BIOS'tan RAM ayarlarını yaptım fakat oyun oynarken MSI Afterburner'den gördüğüm kadarıyla işlemci frekansı bir anda 200MHz olup tekrar 1400 seviyesine çıkıyor bu sırada FSP drop yaşıyorum haliyle, RAM'larin yerini değiştirip BIOS'u sıfırladım fakat hala bir çözüm bulamadım.
Sistem özellikleri:

Eki Görüntüle 937650

Bu şekilde GameGaraj canlı desteğe yazdım format atmamı söylediler ama format atmak istemiyorum format atmadan bu sorunu nasıl çözebilirim?

Tamam format atmaktan başka şansın var mı bilmem.

Son düzenleme:
işlemci ve gpu ısılarına bakıyor musun? Apu işlemcilerdeki stok soğutucular yetersiz olabiliyor çünkü aynı anda gpu ve işemciyi soğutması gerek ısı değerlerini kontrol etmeni öneririm.

işlemci ve gpu ısılarına bakıyor musun? Apu işlemcilerdeki stok soğutucular yetersiz olabiliyor çünkü aynı anda gpu ve işemciyi soğutması gerek ısı değerlerini kontrol etmeni öneririm.
İşlemci ve gpu sıcaklığı normal seviyelerde stock soğutu yok zaten Aigo CC94 90mm RGB 4 Copper İşlemci Soğutucu | Game Garaj
Ü
İşlemcinin üstünde bu fan var işlemci ile gpu nun frekansları aynı anda anlık bir düşüş yaşadıktan sonra tekrar yükseliyor
Tamam format atmaktan başka şansın var mı bilmem.
Atmadan çözebilmem lazım şu sıralar format atamam pcye
Sistem özellikleri:

Eki Görüntüle 937650

Format attım sorun çözülmedi game garaj canlı desteğe yazdım garantiye gönderiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı