Ryzen 5 3400G ve RTX 2060 darboğaz yapar mı?

emreelitas

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Şu anda MSI B450M-A Pro Max anakart, Ryzen 5 3400G işlemci 16 GB RAM 3200 MHz sistemim var. Ekran kartım yoktu ve bir ekran kartı alacağım kafamda RTX 2060 12 GB'li versiyonu var. Biraz araştırdım ve darboğaz olacağı söyleniyor. Eğer darboğaz oluyorsa bu beni ne kadar etkiler (5-6 ay idare etse yeter yeni işlemciye geçiş yapacağım) oyun için kullanıyorum fakat yüksek sistem isteyen oyunları oynayan birisi değilim zaman zaman büyük oyunlar oynuyorum ama almışken de ileriye dönük bir şeyler almak istiyorum. Konuyla alakalı düşünceleriniz ve bilgilerinizi aktarabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapar hocam. Fakat almak için engel değildir. Teknik olarak sisteme zarar vermez.

FPS düşüşleri olabilir. Hikayeli oyunlarda ise daha rahat edersiniz. Ekran kartı almak için engel olmaz.

Bugün aldım 7-8 saatlik deneyimimle söyleyebilirim ki tahmin ettiğim kadar kötü bir performans vermedi (darboğaz açısından) hikayeli oyun henüz oynamadım fakat Lost Ark, Valorant, Apex gibi oyunlarda 2-3 saatte 1-2 kere anlık FPS düşüşü yaşadım fakat çok da rahatsız edici değildi. İlerleyen günlerde almayı düşünenler olursa diye deneyimlerimi paylaşacağım.

Bugün aldım 7-8 saatlik deneyimimle söyleyebilirim ki tahmin ettiğim kadar kötü bir performans vermedi (darboğaz açısından) hikayeli oyun henüz oynamadım fakat Lost Ark, Valorant, Apex gibi oyunlarda 2-3 saatte 1-2 kere anlık FPS düşüşü yaşadım fakat çok da rahatsız edici değildi. İlerleyen günlerde almayı düşünenler olursa diye deneyimlerimi paylaşacağım.

Peki şimdi nasıl kanka?

Peki şimdi nasıl kanka?

Hayırlı olsun hocam.

Teşekkürler hocam.
Yazmayı unutmuşum aklımdan çıkmış kusura bakmayın.
Hem genel izlenimi mi aktarayım hem de cevap olmuş olsun.

Peki şimdi nasıl kanka?

Peki şimdi nasıl kanka?

İlk aldığım gün darboğazlar oluyor FPS düşüşü oluyor demiştim ama o günden sonra işlemciye OC yapınca hiçbir problem kalmadı 1 aydır açıp oynadığım hiçbir oyunda FPS düşmesi sorunu yaşamadım. Ekran kartını tam gücüyle kullanamıyorum evet almam gereken FPS'den bir tık az FPS alıyorum fakat herhangi bir FPS dropu veya sizin zevkinizi etkileyecek bir problemle karşılaşmıyorsunuz.

Oynadığım oyunlara göre ayarları ve FPS'leri de söyleyeyim.

Şu an aktif olarak AC: Valhalla oynuyorum 15-20 saati devirdim 1080p yüksek ayarlarda 70-90 FPS.
Valorant: 1080p Ultra high ayarlar - 130-200 arası çok değişken oluyor. (oyunun videosunu alan eklenti kullanıyorum)
Lost Ark: 1080p Ultra high ayarlar - 50-75 FPS.
GTA 5: 1080p Ultra high ayarlar - 75-120 FPS.
RDR 2: 1080p Ultra ayarlar - 50-65 FPS arası zaman zaman 70 -80'lere çıktığı da oluyor.
Elden Ring: 1080p Max. Ayarlar - oyunda FPS kısıtlaması var (Max 60) zaman zaman 50-55'lere düştüğü oluyor.
Benim oyun deneyimlerim bu şekilde bu oynadığım oyunların hiçbirinde oynayış zevkimi etkileyecek FPS dropları veya darboğazlar olmadı.

Teşekkürler hocam.
Yazmayı unutmuşum aklımdan çıkmış kusura bakmayın.
Hem genel izlenimi mi aktarayım hem de cevap olmuş olsun.

İlk aldığım gün darboğazlar oluyor FPS düşüşü oluyor demiştim ama o günden sonra işlemciye OC yapınca hiçbir problem kalmadı 1 aydır açıp oynadığım hiçbir oyunda FPS düşmesi sorunu yaşamadım. Ekran kartını tam gücüyle kullanamıyorum evet almam gereken FPS'den bir tık az FPS alıyorum fakat herhangi bir FPS dropu veya sizin zevkinizi etkileyecek bir problemle karşılaşmıyorsunuz.

Oynadığım oyunlara göre ayarları ve FPS'leri de söyleyeyim.

Şu an aktif olarak AC: Valhalla oynuyorum 15-20 saati devirdim 1080p yüksek ayarlarda 70-90 FPS.
Valorant: 1080p Ultra high ayarlar - 130-200 arası çok değişken oluyor. (oyunun videosunu alan eklenti kullanıyorum)
Lost Ark: 1080p Ultra high ayarlar - 50-75 FPS.
GTA 5: 1080p Ultra high ayarlar - 75-120 FPS.
RDR 2: 1080p Ultra ayarlar - 50-65 FPS arası zaman zaman 70 -80'lere çıktığı da oluyor.
Elden Ring: 1080p Max. Ayarlar - oyunda FPS kısıtlaması var (Max 60) zaman zaman 50-55'lere düştüğü oluyor.
Benim oyun deneyimlerim bu şekilde bu oynadığım oyunların hiçbirinde oynayış zevkimi etkileyecek FPS dropları veya darboğazlar olmadı.

Merhaba bende de AMD Ryzen 5 3400G var bugün bu işlemciye alacağım zaten gerekenleri yazmışsınız ama tekrar sormak istedim hâlâ memnun musunuz?

Merhaba bende de AMD Ryzen 5 3400G var bugün bu işlemciye alacağım zaten gerekenleri yazmışsınız ama tekrar sormak istedim hâlâ memnun musunuz?

Biraz geç bir cevap oluyor özür dilerim ama evet hala memnunum eğer bütçen 3000 serisi için yeterli değilse 2060 da gayet işini görecektir. Seni yarı yolda bırakmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı