Ryzen 5 3500 94 derece oluyor

V3res

Picopat
Perşembe günü Gaming.gen.tr'den hazır sistem aldım. Her şey 10 numara fakat işlemci aşırı derece ısınıyor. GTA V Very High ayarlarda maksimum 94 dereceyi gördüğüm oldu. Boştayken 60 derecelerde geziyor. Fan hızını Full Speed'e alsam bile çok fazla bir şey değişmedi. Bu kadar ısınmasının sebebi ne olabilir? Nasıl ısınmasını engelleyebilirim?

Kasa: Corsair Carbide Spec Delta RGB.
Soğutucu: Xigmatek Apache Plus.

Son düzenleme:

Artoryus

Femtopat
Termal macun kurumaz daha yeni almışsın PC'yi. Kaliteli bir termal macun alarak çözebilirsin belki montaj sırasında macunu düzgün yayamamış olabilirler. Yazılım ile çözüleceğini sanmıyorum ancak biostan cpu fan speed i arttırırsın ama kaliteli termal macun sıkmak daha sağlıklı olur

halil333333

Femtopat
Ucuz yöntem olarak egzoz fanı sayısını arttırabilirisin yoksa kule tipi soğutucu ile termal ısı iletkenliği yüksek bir termal macun alman lazım

Dreamwalker

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
CBP kapatırsam bir etkisi olur mu?

Kasamın içini açınca bakacağım oturup oturmadığına.
CBP kapatsan elbette biraz etkisi olur, anlık olarak fazla voltaj çekebiliyor frekansı hızlandırmak için ama senin asıl sorun bence işlemci soğutucun; stok soğutucusunun ışıklısı resmen. Şuan sırasıyla yapabileceğin en ucuz işlemler; termal macun yenilemek ya da ekstradan fan almak.

KS
V3res

V3res

Picopat
ASUS B450M K-II anakartım var BIOS'a girince CPB adlı bir seçenek göremedim. Nereden bulurum bu seçeneği?

Yukarı