Ryzen 5 3500 94 derece oluyor

CPB kapatın, yeni soğutucu alabilirsiniz, termal macun yenileme, güç seçenekleri dengeli moda alın.

Perşembe günü Gaming.gen.tr'den hazır sistem aldım. Her şey 10 numara fakat işlemci aşırı derece ısınıyor. GTA V Very High ayarlarda maksimum 94 dereceyi gördüğüm oldu. Boştayken 60 derecelerde geziyor. Fan hızını Full Speed'e alsam bile çok fazla bir şey değişmedi. Bu kadar ısınmasının sebebi ne olabilir? Nasıl ısınmasını engelleyebilirim?

Kasa: Corsair Carbide Spec Delta RGB.
Soğutucu: Xigmatek Apache Plus.
Reyiz hangi pc modelini aldın? ben de gaming.gen.tr den ModArt PC-MA1 aldım. 2 hafta oluyor. İşlemci oyunlarda 80 dereceden aşağı düşmüyordu. Tüm bağlantılar tam yapılmıştı fakat o işlemci soğutucu sanırım Ryzen 5 - 3500 e yetmiyor. Snowman m200 aldım şu anda aynı şartlarda oyunlarda 55 dereceyi geçmiyor. Öneririm. Teknik servisle veya gaming.gen.tr müşteri hizmetleri ile iletişim kurdun mu sıcaklıklar hakkında?

Reyiz hangi pc modelini aldın? ben de gaming.gen.tr den ModArt PC-MA1 aldım. 2 hafta oluyor. İşlemci oyunlarda 80 dereceden aşağı düşmüyordu. Tüm bağlantılar tam yapılmıştı fakat o işlemci soğutucu sanırım Ryzen 5 - 3500 e yetmiyor. Snowman m200 aldım şu anda aynı şartlarda oyunlarda 55 dereceyi geçmiyor. Öneririm. Teknik servisle veya gaming.gen.tr müşteri hizmetleri ile iletişim kurdun mu sıcaklıklar hakkında?
Ultima-2060 modelini aldım. CPB kapadığım için yükte 70 dereceyi geçmedi şu ana kadar.
İletişime geçmedim. Soğutucunun yetmediği için o sıcaklıklara çıktığını düşünüyorum. Geçmeli miyim?

Geri
Yukarı