R5 3500 için 500 TL soğutucu önerisi

Hyper 212 modelini ben de tavsiye ediyorum. Stok soğutucuda i5 10400 işlemci oyunlarda 65-70 derecede çalışıyordu. Hyper 212'den sonra hikayeli oyunlarda 52-53 dereceyi geçmiyor (yazın 40 derece gibi havalarda 60'ı gördüğü oldu). Boşta 30-34 derece arasını görüyorum. Yanında 11kw değerinde oldukça kaliteli bir cooler master macunu geliyor.

Sormak isterim illa bu 120 mm kule tipi merakı nedendir? 80, 90 mm bakır tabanlı 4 ısı borulu pekala güzel hatırı sayılır kule tipi soğutmalar da var. Onlar da gayet performanslı ve kullanışlılar. Bu verilen değerleri onlar da 3 aşağı 5 yukarı veriyorlar. Neredeyse arada fark bile yok diyebilirim, çoğu 120 mm soğutucularla yarışır derece de ve hem daha kibar. 120 mm alıp kasayı darlaştırmanın anlamı nedir? :)

Fan küçüldükçe ses artar bence ses bana göre soğutma performansıyla eş değer. Ayrıyeten ışıklı soğutuculara para vermeyin. Arctic Duo sizin için en iyi seçenek gibi duruyor. İkinci el kısmında Be Quiet Dark Rock 4 400TL civarına alınabilir.

Sormak isterim illa bu 120 mm kule tipi merakı nedendir? 80, 90 mm bakır tabanlı 4 ısı borulu pekala güzel hatırı sayılır kule tipi soğutmalar da var. Onlar da gayet performanslı ve kullanışlılar. Bu verilen değerleri onlar da 3 aşağı 5 yukarı veriyorlar. Neredeyse arada fark bile yok diyebilirim, çoğu 120 mm soğutucularla yarışır derece de ve hem daha kibar. 120 mm alıp kasayı darlaştırmanın anlamı nedir? :)
Etkisi sanırım biraz psikolojik. Ama ben gene de 120mm alınması taraftarıyım, tabi yer varsa yoksa dediğiniz gibi 90mm de iş görecektir. Fiyat farkı da aralarında çok fazla değil. Almışken 120mm daha iyi olur. Örneğin 120mm olan Hyper 212 450 TL, 92mm olan Hyper 410R 375 Tl. Kaynak: COOLER MASTER İşlemci markaları modelleri en uygun en ucuz fiyatlar taksit seçenekleri ile Vatan Bilgisayar'da

Fan küçüldükçe ses artar bence ses bana göre soğutma performansıyla eş değer. Ayrıyeten ışıklı soğutuculara para vermeyin. Arctic Duo sizin için en iyi seçenek gibi duruyor. İkinci el kısmında Be Quiet Dark rock 4 400TL civarına alınabilir.

'Alseye' bu markadan bir tane yıllar önce aldım AliExpress'den inanılmaz bir performansı var ve üstelik fanı o kadar sessizdi ki anlatamam. Sanki fan 120mm gibi sessiz hiç rahatsız etmiyor. Bu şekil de fanlar da vardır satılan. 120 mm fanların da ses konusun da sıkıntıları var sessiz diyemeyiz. Sonuçta bir yere çarpan bir hava ister istemez ses yapıyor, kaç mm olursa olsun inkar edemeyiz. Bunu kullandığım sıvı soğutmanın fanlarından anlayabiliyorum. En son 2. el alıp i5-2500K ya taktığım sanırım Corsair idi o da fena değildi ses düzeyi performansı da gayet güzel, şu an yeğenlerimin PC sin de takılı kullanıyorlar. Onlardan önce ben kullanıyordum aynı sistemi. Bence sesi de en az düzeye istersek indirme şansımız olabilir.
Etkisi sanırım biraz psikolojik. Ama ben gene de 120mm alınması taraftarıyım, tabii yer varsa yoksa dediğiniz gibi 90mm de iş görecektir. Fiyat farkı da aralarında çok fazla değil. Almışken 120mm daha iyi olur. Örneğin 120mm olan Hyper 212 450 TL, 92mm olan Hyper 410r 375 TL. Kaynak: COOLER MASTER İşlemci markaları modelleri en uygun en ucuz fiyatlar taksit seçenekleri ile Vatan Bilgisayar'da

Tabii ki zevk meselesi ama, TDP değerine bakıp alsanız daha mantıklı olur illaki 120 mm de kararlı iseniz elbette sizin zevkiniz sizin keyfinizdir. Benim söylemek istediğim daha ferah olur, o bakımdan hem daha hafif olur. Kararlısınız, hayırlı olsun şimdiden 120 mmlik soğutucunuz o halde :)

Son düzenleme:
Önerileriniz için çok teşekkürler peki Arctic Freezer 34 e-Sports alsam nasıl olur Duo olan versiyonla arasındaki fark sadece fan diye biliyorum biri tek fan diğeri 2 fanlı tek fanlı olan daha uygun fiyatı.

Önerileriniz için çok teşekkürler peki Arctic Freezer 34 e-Sports alsam nasıl olur Duo olan versiyonla arasındaki fark sadece fan diye biliyorum biri tek fan diğeri 2 fanlı tek fanlı olan daha uygun fiyatı.
ID Cooling SE 234 daha iyi. Arctic'e o fiyat verilmez.

Geri
Yukarı