Ryzen 5 3500 işlemci nasıldır?

Ekimhuso

Hectopat
Selam arkadaşlar, ben yeni bir hazır sistem aldım. Aklıma sadece işlemci takıldı işlemci çok bilinen bir işlemci değil sanırım. Nasıl işlemcidir veya sistemin kötü yanları neler yazarsanız sevinirim. İleride parçalarını değiştirmeyi düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum.

Sistem bu (aldığımda 6.500 TL'ye almıştım)

Selam arkadaşlar, ben yeni bir hazır sistem aldım. Aklıma sadece işlemci takıldı işlemci çok bilinen bir işlemci değil sanırım. Nasıl işlemcidir veya sistemin kötü yanları neler yazarsanız sevinirim. İleride parçalarını değiştirmeyi düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum.

Sistem bu (aldığımda 6.500 TL'ye almıştım)

RAM dışında her şey gayet iyi 8 RAM günümüz oyunlarında drop yemenize sebep olabiliyor.

Değiştirme şimdilik işlemciyi. Eğer ileride ekran kartını değiştirecek olursan onunla beraber değiştirirsin. Hangi ekran kartını istediğini yazarsın onu en iyi besleyecek işlemciyi atarlar.

İşlemcinin tek dezavantajı 6 core 6 thread olması. Render alırken nispeten 3600'e göre yavaş kalacaktır. Ancak oyun için günümüzde gayet yeterli.

RAM dışında her şey gayet iyi 8 RAM günümüz oyunlarında drop yemenize sebep olabiliyor.

Teşekkür ederim önerini dikkate alacağım.
Değiştirme şimdilik işlemciyi. Eğer ileride ekran kartını değiştirecek olursan onunla beraber değiştirirsin. Hangi ekran kartını istediğini yazarsın onu en iyi besleyecek işlemciyi atarlar.

Teşekkür ederim önerin için.
İşlemcinin tek dezavantajı 6 Core 6 thread olması. Render alırken nispeten 3600'e göre yavaş kalacaktır. Ancak oyun için günümüzde gayet yeterli.

Sadece günlük kullanım ve oyun oynamayı düşünüyorum. Teşekkür ederim önerin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı