Ryzen 5 3500h ve RX560X laptoptaki çözülmeyen FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

kutlusson

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anlam veremediğim bir sorunla karşı karşıyayım belli bir süredir. Windows, ekran kartım, BIOS vs. her şey güncel olmasına rağmen asla kurtulamıyorum FPS dropundan. Isı kaynaklı olma ihtimalini göz önünde bulundurarak termal macun da yeniledim bir hafta önce. CPU Max 85 dereceleri görüyor, GPU ise 88 derecelere kadar çıkıyor. (Witcher 3 oynarken) sistemim oyunu kaldırmasına rağmen ara sıra giren bu droplar sinir bozucu oluyor benim için, başka oyunlarda da karşılaşıyorum bu durumla. Sorunun nereden kaynaklandığını nasıl anlayabilirim ve neler yapabilirim bu sorunu ortadan kaldırmak için?

Sistemim:
AMD Ryzen 5 3500h.
RX560X 4 GB.
16 GB RAM.
500 GB HDD + 256 GB SSD.
(Laptop)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar anlam veremediğim bir sorunla karşı karşıyayım belli bir süredir. Windows, ekran kartım, BIOS vs. her şey güncel olmasına rağmen asla kurtulamıyorum FPS dropundan. Isı kaynaklı olma ihtimalini göz önünde bulundurarak termal macun da yeniledim bir hafta önce. CPU Max 85 dereceleri görüyor, GPU ise 88 derecelere kadar çıkıyor. (Witcher 3 oynarken) sistemim oyunu kaldırmasına rağmen ara sıra giren bu droplar sinir bozucu oluyor benim için, başka oyunlarda da karşılaşıyorum bu durumla. Sorunun nereden kaynaklandığını nasıl anlayabilirim ve neler yapabilirim bu sorunu ortadan kaldırmak için?

Sistemim:
AMD Ryzen 5 3500h.
RX560X 4 GB.
16 GB RAM.
500 GB HDD + 256 GB SSD.
(Laptop)

HD Tune ile harddiski seçip quik scan kapatıp test yapıp buraya atar mısın?

Hocam programa dair kötü yorumlar var, tam olarak neye yarıyor? Disk taraması mı? Bu arada HDD'yi sonradan taktım ben kendim, SSD varken de sorun devam ediyordu.

O zaman SSD'yi taratalım harddiskte bad sector varsa SSD'de bad block varsa bunları tespit ediyor. Bunlar şu anlama geliyor ki, veri kaybı oyunlarda bad sector veya blocka denk gelirse bu veriyi okuyamadığı için atlıyor ve drop girmiş oluyor.

Anladım hocam deneyeceğim şimdi dediğinizi, teşekkür ederim. Atarım buraya sonuçları.
O zaman SSD'yi taratalım harddiskte bad sector varsa SSD'de bad block varsa bunları tespit ediyor. Bunlar şu anlama geliyor ki, veri kaybı oyunlarda bad sector veya blocka denk gelirse bu veriyi okuyamadığı için atlıyor ve drop girmiş olu
Hem SSD hem de HDD temiz çıktı hocam. Anlamakta zorlanıyorum bu dropları...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı