Ryzen 5 3500X hangi stok fan daha iyi olur?

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Elimde boşta olan Ryzen 7 2700 Max'dan çıkan bir stok fan var. Şu anda ben başka bir bilgisayara bunu takmak istiyorum. Takmak istediğim işlemci ise Ryzen 5 3500X. Ryzen 5 3500X içinde gelen stok fanı taktık ona. Ryzen 5 3500X içinde gelen stok fanmı daha iyi olur? Yoksa benim işlemcimde boşta kalan stok fanımı taksak daha iyi olur? Ryzen 5 3500X'e takacağım onu da söyleyim.

Ryzen 7 2700 Max'ta gelen stok fanın termal macunu kurumuş mudur? Yani 1 yıl olacak alalı böyle bir şey olur mu?

Galiba kastettiğini stok soğutucu Wraith Prism. O yüzden macununu yenileyip Wraith Prism takmanın öneririm.

Edit: Wraith Max ile de aynısını yapmanızı öneririm. Bu arada Wraith Prism değilmiş yanlış bilgi için kusura bakmayın.

"Ryzen 7 2700 Max" nedir?
Normal Ryzen 7 2700'den bahsediyorsan retail kutu içeriğinde Wraith Spire'ın RGB LED'li versiyonu var, Wraith Max hiçbir işlemcinin kutu içeriğinde yok, sistem alırken kampanya ile veya kapalı kutu şekilde alabiliyorsun onu.
Wraith Spire RGB de olsa, Wraith Max de olsa her şekilde Wraith Stealth'ten daha iyi.

Sorudan bağımsız olarak işlemci fanını ilk montaj sırasında kontrol amaçlı sökmeniz dışında, aradan bir ay da geçse tekrar sökülüp takılırken mutlaka eski termal macunu temizleyip yeniden macun sürmenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı