Ryzen 5 3500X işlemci alınır mı?

Bütçe
1500TL

ilkerp

Hectopat
Sistem dizerken seçtiğim fakat çoğu kişi tarafından desteklenmeyen işlemci, Ryzen 5 3600 al diyen var ama 2500TL ayıramam bir işlemciye, 1000-1500 ayırabilirim, i5 10400F daha iyi diyen var ama oyun testlerinde bazen önde bazen geride bir FPS düzeyi veriyor, ayrıca anakartı LGA soketli almak istemiyorum, hem fiyat hem performans bakımından eşit olan R5 3500X neden sevilmiyor anlamıyorum, 6thread 6sanal 3.6GHz 35MB önbellekli bir işlemci, sanal çekirdek bakımından yetersiz kalsada oldukça iyi bir işlemci, zaten 12 sanal olarak baktığımızda eşdeğeri Ryzen 5 3600 ama dediğim gibi 2500TL para ayıramam ve anakartı LGA soketli almak istemiyorum ileriki yükseltmelerim adına.

Kutu alınca performans artışı olmuyor bildiğim kadarıyla. İkinci elde de kutusuz bu fiyatken kutuluyu bundan pahalıya satamayacağınza göre çok mantıksız.
fanını istediğimden ve 0 almak istediğimden kutulu 0 arıyorum, çok uzun vadeli kullanacağım bir bilgisayar olursa, yükseltmeme gerek kalmazsa (veya arıza olmazsa) 8 10 yıl kullanırım

Geri
Yukarı