Ryzen 5 3500X, RX 6600 XT'yi besler mi?

Yanlış bilgi
3300X bile rahat besliyorsa 3500X de aşağı yukarı çoğu oyunda sıkıntısız bir şekilde darboğazsız bir deneyim sunabilir. Zaten darboğazın söz konusu olacağı oyunlar olacak olsa bile avg, %1Low FPS gibi değerler oldukça tatmin edici seviyede olacağı için büyük bir sorun da teşkil etmeyecektir diye düşünüyorum, tabii BF gibi oyunlarda her sahnede 144 FPS sabit alayımcılar için işlemci bazı durumlarda biraz yetersiz kalabilir.
Beslediği oyunlar var, evet yanlış bilgi uyarısı atan sayın moderatör. @kino kendisinde 3300X var ve gerçek zamanlı incelemesinde şu ana kadar birkaç oyunda görüldüğü üzere 1080p'de bile yapmıyor, 3500X de 1600AF gibi bir işlemci olmadığına göre aşağı yukarı benzer performans sergieleyebilmesi gerek, zaten işlemci yükü yüksek oyunlarda alt taban çözünürlüklerde özellikle BF gibi oyunlarda sabit 144FPS gibi değerleri elde etmenin çok da mümkün olmadığını ayrıca belirtmiştim. Aksi yönde herhangi bir kanıtınız varsa buyrun görelim..

Son düzenleme:
2K'da bile bazı oyunlarda işlemci darboğaza giriyor. Örneğin Battlefield 5. İşlemci kullanımını azaltmak için 2K cozunurluk ayarında Resolution Scale'i %125'e çektim.

Yeni konular

Geri
Yukarı