Ryzen 5 3500X sistemde oyunu simge durumuna getirince bilgisayar yavaşlıyor

Mert23

Hectopat
Oyun oynarken (sadece Assassin's Creed Unity'de deneyebildim şimdiye kadar) oyunu simge durumuna getirdiğimde bilgisayarım inanılmaz yavaşlıyor, hiçbir şey yapamıyorum.
Hatta son seferimde oyunu kapattığım halde yavaşlık devam etti, PC yaklaşık bir dakika sonra kendine geldiğinde ise Mouse'u kullanamadım imleç asla yerinden oynamadı klavye ile yeniden başlattığımda ancak çalıştı.
Bu sistemi ekran kartım hariç yeni topladım, bundan önce kullandığım i5 2500K işlemcili 16 GB (4x4) 1600 MHz RAM'li sistemde hiç böyle bir sorun yaşamamıştım bunun sebebi ne olabilir?

Sistemim:
İşlemci: Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı: R9 390X.
RAM: 16 GB (8x2) 3000MHz Corsair Vengeance.
Anakart: Gigabyte B450 GAMING X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana sorun RAM'lerde olabilir gibi geldi. Bir Windows RAM testi çalıştırıp bad sector var mı bakınız. Sağlam çıkarsa başka oyunlarda da deneyin, sonrasına bakalım acunity de şüphe uyandırıyor ne yazık ki.

Bana sorun RAM'lerde olabilir gibi geldi. Bir Windows RAM testi çalıştırıp bad sector var mı bakınız. Sağlam çıkarsa başka oyunlarda da deneyin, sonrasına bakalım acunity de şüphe uyandırıyor ne yazık ki.

Memtest ile RAM'lere test yaptım ama herhangi bir hata bulamadı. İşlemcinin yetersiz olma ihtimali yoktur değil mi? Başka bir oyunda denediğimde yazacağım.

İşlemcide hata yoksa yetersizlik gibi bir şey söz konusu değildir, benzer CPU ile ben de aynı oyunu zamanında buglarına rağmen performans sorunu yaşamadan bitirmiştim. Yaşadığınız sorun AMD'nin grafik driverlarıyla ilgili bir bozukluk da olabilir. Daha sonrasında bir önceki driverı kurmayı veya en güncele yükseltmeyi deneyin denemediyseniz.

İşlemcide hata yoksa yetersizlik gibi bir şey söz konusu değildir, benzer CPU ile ben de aynı oyunu zamanında buglarına rağmen performans sorunu yaşamadan bitirmiştim. Yaşadığınız sorun AMD'nin grafik driverlarıyla ilgili bir bozukluk da olabilir. Daha sonrasında bir önceki driverı kurmayı veya en güncele yükseltmeyi deneyin denemediyseniz.
Far cry 5'te de denedim sorun yaşamadım oyundanmış sanırım teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı